کد خبر 362239

توقف اجرای قسامه در پرونده مرگ یک زن

مردی میانسال که متهم است همسرش را از بالکن خانه به پایین پرت کرده وقتی در دادگاه خود را بی‌گناه خواند قاضی رأی به اجرای مراسم قسامه داد اما صبح دیروز به دستور دادستان این مراسم برگزار نشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران،  اوایل فروردین سال ۹۶ به مأموران کلانتری ۱۱۹ مهرآباد خبر رسید یک زن میانسال از بالکن خانه‌اش در خیابان آذری به پایین سقوط کرده و جان سپرده است.مأموران پلیس در صحنه حضور یافتند و جنازه زن 46 ساله نیز به پزشکی قانونی منتقل شد اما دختر 22 ساله این زن، پدرش را عامل این جنایت معرفی کرد و گفت: پدرم، مادرم را از بالکن به پایین انداخت.به این ترتیب حسین ۵۰ ساله بازداشت شد اما وی منکر قتل همسرش شد و گفت: همسرم خودکشی کرده است.این مرد در ادامه بازجویی‌ها گفت: او از بیماری افسردگی رنج می‌برد و به‌همین خاطر دست به خودکشی زده است.به این ترتیب بازپرس جنایی پرونده را از موارد لوث تشخیص داد و برای برگزاری مراسم قسامه به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال کرد. حسین در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی توکلی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای این جلسه پدر و مادر قربانی از دامادشان شکایت کردند و برای وی قصاص خواستند. پدر مقتول گفت:دامادم همیشه با دخترم اختلاف داشت.مدتی پیش ما از شهرستان به خانه آنها در تهران رفتیم و برایشان سوغاتی بردیم اما دامادم از دیدن ما عصبانی شد و دوغ و ماستی را که برایشان برده بودیم روی زمین ریخت.او حتی مقابل چشمان من دخترم را کتک زد و قصد داشت او را خفه کند.من شک ندارم که این مرد دخترم را کشته است. به‌همین خاطر حاضرم برای برگزاری مراسم قسامه ۵۰ نفر از بستگان نسبی‌ام را به دادگاه معرفی کنم.

 سپس دختر ۲۳ ساله خانواده روبه‌روی قضات ایستاد و گفت: آن روزصبح با سر و صدای دعوای پدر و مادرم بیدار شدم.پدرم لباس مادرم را می‌کشید و او را دور خانه می‌چرخاند. مادرم از دست پدرم فرار کرد و به اتاق خواب رفت و در را قفل کرد اما پدرم در را شکست. مادرم از ترسش به بالکن فرار کرد و من از پشت سر دیدم پدر، او را به پایین پرت کرد و خودش با خونسردی روی مبل نشست.

سپس متهم رو به قضات گفت:قبول دارم با همسرم اختلاف داشتم اما من او را نکشتم.زنم عصبی و پرخاشگر بود و از بیماری افسردگی رنج می‌برد. من او را دوست داشتم ولی او خودکشی کرده است.

 در پایان جلسه قضات دادگاه به اولیای دم مهلت دادند تا در فرصت قانونی ۵۰ نفر از بستگان نسبی خود را برای اجرای مراسم قسامه به دادگاه معرفی کنند تا دادگاه درباره متهم تصمیم‌گیری کنند. صبح دیروز در حالی که اولیای دم افراد زیادی را برای اجرای مراسم قسامه به دادگاه آورده بودند اما دادستان پس از بررسی دوباره این پرونده از قضات خواست باردیگر با توجه به اظهارات دختر مقتول به بررسی ماجرا بپردازند. بنابراین مراسم قسامه در دادگاه برگزار نشد و بزودی قضات درباره سرنوشت متهم تصمیم‌گیری خواهند کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری