کد خبر 356337

نجات کوهنوردان گرفتار شده در ارتفاعات

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: کوهنوردان گرفتار شده در ارتفاعات اشترانکوه منطقه دریاچه گهر توسط تیم امداد و نجات کوهستان هلال‌احمر ازنا نجات یافتند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، صارم رضایی دیشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در روز دوشنبه ۶ خرداد پس از اعلام حادثه از سوی مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال احمر، یک تیم امداد و نجات کوهستان توسط بالگرد سازمان به منطقه حادثه اعزام شد.

وی گفت: با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه با ارزیابی انجام شده و اقدامات اولیه مورد نیاز و تاریک شدن هوا ادامه عملیات به روز بعد موکول شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان افزود: در صبح روز سه شنبه هفتم خرداد تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان ازنا به منطقه اعزام و با درایت تیم پروازی توسط بالگرد سازمان امداد، مصدوم را نجات دادند.

رضایی بیان کرد: دیگر کوهنورد گرفتار شده در میان دره توسط تیم دوم که به صورت زمینی از طریق قایق به منطقه اعزام شده بودند، نجات یافت.

وی ادامه داد: کوهنوردان گرفتار شده توسط بالگرد به پایگاه امداد و نجات جاده‌ای اباذر شهرستان ازنا انتقال داده شدند و توسط آمبولانس به بیمارستان امام علی (ع) شهرستان ازنا منتقل شدند و عملیات نجات کوهنوردان در ساعت ۱۷ امروز سه‌شنبه به پایان رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر