کد خبر 355153

انتشار هر گونه تصویر یا فیلم با سلاح جنگی پیگرد قضایی دارد

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: گردانندگان این سایت ها از درج آگهی‌های تبلیغاتی غیر قانونی و فراخوان های غیر مجاز و یا بدون مجوز و اعمال خلاف قانون خودداری و در جهت افزایش امید و آرامش در جامعه تلاش کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین ؛ سردار بخشعلی کامرانی صالح، طی گفتگویی با خطاب قرار دادن افراد و مدیران کانالها، خاطرنشان کرد: مدیران کانال‌ها باید بدانند که مسئولیت مطالبی و تصاویری که در کانال یا گروه خود به اشتراک می گذارند بر عهده خود ایشان است و در صورت وجود شاکی خصوصی یا عمومی، پلیس فتا طبق قانون جرایم رایانه‌ای با مدیران این کانال ها برخورد خواهد کرد.

در فضای مجازی وظیفه پلیس فتا نظارت و حفظ و صیانت از حقوق مردم و جامعه و رسیدگی به شکایات مردم در این زمینه است.

امروزه کاربران با اهداف مختلف و خاصی وارده فضای‌مجازی شده و با استفاده از این بستر نیازهای روزانه خود را مرتفع می‌ کنند ؛ اما نداشتن سواد رسانه ای باعث میشود افراد قربانی جرائم رایانه‌ای شوند .

وی با اشاره به اینکه بعضا برخی افراد با انتشار فیلم یا عکس و استفاده از سلاح جنگی اقدام به خودنمایی و ایجاد رعب و وحشت در جامعه می نمایند، تصریح کرد: این افراد باید بدانند پلیس و دستگاه قضایی با قاطعیت با اینگونه اعمال برخورد خواهد کرد.

وی خطاب به اصحاب رسانه نیز گفت‌: شما اصحاب رسانه با عنوان عنصر کلیدی در داخل کشور می‌توانید با تولید و انتشار محتوای متناسب در راستای فرهنگ اسلامی با چالش‌های این حوزه به خصوص جنگ نرم مقابله کرده وعملا در کاهش جرائم و تحقق پیشگیری اجتماعی در فضای مجازی قدم برداشته و به امنیت مردم کمک کنید.

فرمانده انتظامی استان همدان به گردانندگان کانال‌ها و گروه‌های پر مخاطب توصیه کرد، از درج آگهی‌های تبلیغاتی غیر قانونی و فراخوان های غیر مجاز و بدون مجوز و اعمال خلاف قانون خودداری و در جهت افزایش امید و آرامش در جامعه تلاش کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری