کد خبر 354100

مرد شیشه ای به خاطر ارثیه دو نفر را کشت

روز پنج شنبه گذشته با کشف جسد سوخته جوانی که درون یک چمدان مسافرتی دفن شده بود، راز دو جنایت هولناک مرد شیشه ای در حالی لو رفت که او در اعترافاتی تکان دهنده گفت: برادرم را به خاطر ارثیه کشتم و دوستش را به دلیل کنجکاوی بیش از حد به قتل رساندم!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، زن میان سالی ششم اسفند97 با مراجعه به «دایره فقدانی‌های پلیس آگاهی خراسان رضوی» از پلیس برای یافتن شوهر گمشده اش کمک خواست. وی به کارآگاهان گفت: همسرم که یک دستگاه پراید دارد و ضایعات خرید و فروش می‌کند از صبح یکم اسفند از منزل خارج شده و دیگر بازنگشته است. به دنبال اظهارات این زن میان سال و با دستور سرهنگ غلامی ثانی، رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، پرونده‌ای در «دایره فقدانی ها» تشکیل شد و بدین ترتیب تحقیقات گسترده کارآگاهان برای یافتن سرنخی از مرد ۵۷ ساله گمشده ادامه یافت.

کشف جسد

کارآگاهان در ادامه تحقیقات به منزلی که پاتوق معتادان در شهرک مهرگان بود درحالی مشکوک شدند که هیچ کس آن جا حضور نداشت به همین دلیل قاضی میرزایی دستور ورود به منزل مذکور را صادر کرد و از کارآگاهان خواست با شیوه‌های تخصصی و فنی هرگونه تغییرات احتمالی در منزل را جدی بگیرند. در اثنای این بررسی‌های ویژه، ناگهان گوشه‌ای از حیاط که گویی به تازگی سیمان شده بود، توجه کارآگاهان را جلب کرد و آن‌ها با کندن چند سانتی متر از محل یاد شده، به جسد مرد ۵۷ ساله رسیدند و این گونه راز گم شدن مرد ضایعات فروش در حالی فاش شد که تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان دفن جسد و تعیین علت مرگ ادامه یافت.

سرنخ هایی از یک جنایت دیگر

 تحقیقات میدانی قاضی میرزایی و کارآگاهان زبده پلیس آگاهی بیانگر آن بود که برادر صاحب منزل (مظنون اصلی پرونده) نیز که همواره در محل شهرک مهرگان تردد داشت، از مدتی قبل در محل دیده نشده است! همین موضوع جرقه هایی از یک جنایت دیگر را در ذهن قاضی ویژه قتل عمد به وجود آورد و افکار او را به هم پیچید اما اثری از برادر متهم تحت تعقیب به دست نیامد! به همین دلیل قاضی میرزایی از کارآگاهان خواست مشخصات متهم تحت تعقیب، (پسر زن صاحب خانه محل دفن) را به همه نیروهای اطلاعاتی و انتظامی سراسر کشور اعلام کنند چرا که این معتاد شیشه ای تنها مظنون اصلی پرونده قتل مرد 57 ساله بود و منزل مادرش را که در تصرف وی قرار داشت به پاتوق معتادان تبدیل کرده بود.

دستگیری متهم در بندرعباس

درحالی که ردیابی های کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای دستگیری متهم تحت تعقیب با صدور نیابت های قضایی از سوی قاضی ویژه قتل عمد مشهد همچنان ادامه داشت، اواخر فروردین گذشته، متهم تحت تعقیب در پایانه مسافربری بندرعباس مورد ظن پلیس قرار گرفت و به دام افتاد.

جسدی در چمدان دفن شده!

 با گذشت حدود دو ماه از ماجرای اعترافات قاتل شیشه ای در بندرعباس، او اواخر هفته گذشته و پس از هماهنگی های قضایی و پلیسی به مشهد منتقل شد و در اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد بازجویی های فنی و تخصصی قرار گرفت. این مرد شیشه ای که تاکنون مدعی بود جسد برادرش را در کنار جسد دوست برادرش دفن کرده است، این بار در اظهاراتی متناقض، پای یکی دیگر از بستگانش را نیز به ماجرای دو جنایت هولناک خود کشید و مدعی شد که برادردیگرم  نیز در ارتکاب این قتل ها نقش اصلی را داشته  است. بنابراین گزارش، در پی اعترافات تکان دهنده این مرد شیشه ای، بلافاصله گروهی از کارآگاهان اداره جنایی در کنار قاضی ویژه قتل عمد، دوباره عازم منزل ویلایی در شهرک مهرگان شدند جایی که اسفند سال گذشته، جسد دفن شده مرد 57 ساله ضایعات فروش در حیاط آن کشف شده بود اما این بار متهم به قتل نیز با پابندهای آهنین در محل جنایت حضور داشت. با اشاره مرد شیشه ای به آن سوی حیاط و درست روبه روی محل دفن جسد مرد 57 ساله، کارآگاهان به نقطه مورد اشاره چشم دوختند و این گونه با حفر محل مذکور ناگهان چمدان بزرگ مسافرتی نمایان شد که درون آن بقایای جسد سوخته مرد جوانی (جبار) قرار داشت.

قتل به خاطر ارثیه

متهم دو پرونده جنایی که با دیدن جسد برادرش به گریه افتاده بود، در حضور قاضی کاظم میرزایی لب به اعتراف گشود و گفت: برادرم را به خاطر ارثیه پدری کشتم! او می خواست سهم ما را به خواهرها بدهد به همین دلیل هم با یکدیگر درگیر شدیم و به همراه برادرم  او را به قتل رساندیم ، من جسدش را به انباری منزل انتقال دادم ولی بعد از چند روز دیدم که جسد دچار فساد نعشی شده است و انتشار بوی تعفن امکان دارد پای پلیس را به این جا بکشد به همین دلیل جسد را روی آتشی که در حیاط منزل روشن کرده بودم انداختم و سپس با کمک برادرم، آن را درون چمدان مسافرتی قرار دادم و در حیاط منزل دفن کردم.

قتل به خاطر کنجکاوی!

این متهم که در صحنه وقوع جنایت های تکان دهنده خود، در تنگنای سوالات تخصصی قاضی میرزایی قرار گرفته بود درباره ماجرای قتل مرد 57 ساله ضایعات فروش نیز گفت: «جلیل» دوست برادرم بود و به منزل ما رفت و آمد داشت. از زمانی که برادرم را کشته بودم حدود دو ماه می گذشت و او هر بار که به منزل می آمد سراغ برادرم را می گرفت و من برای رد گم کنی داستان هایی سر هم می کردم تا این که روز حادثه دوباره به منزل آمد. او خودرواش را مقابل در حیاط پارک کرد و مدعی شد که من احتمالا بلایی سر برادرم آورده ام! او خیلی کنجکاو شده بود و سعی می کرد از ماجرای گم شدن برادرم که از دوستان صمیمی اش بود سردرآورد به همین دلیل او را به داخل کشاندم و برادرم با بستن دست و پایش کمد را روی سرش انداخت .  بعد از آن هم من چند پتو را روی سرش ریختم! وقتی فهمیدیم دیگر مرده است، گودالی حفر کردم و جسد را داخل آن قرار دادیم و سپس خاک ها را رویش ریختم! اما در قتل برادرم از یک کارگر معتاد برای حفر گودال کمک گرفتم و به او مبلغ 18 هزار تومان دستمزد دادم اگرچه آن کارگر هم به موضوع مشکوک شده و اظهار می کرد که شما یا گنج در این جا دارید! یا چیزی را غیرقانونی دفن می کنید! خلاصه، بعد از قتل مرد 57 ساله، دیگر نتوانستم در مشهد بمانم چرا که هر لحظه احتمال داشت خانواده آن مرد موضوع را پیگیری کنند به همین دلیل به بندرعباس گریختم که در پایانه مسافربری آن شهر دستگیر شدم.

 با اعترافات مرد شیشه ای به دو جنایت هولناک، وی با صدور قرار بازداشت موقت از سوی قاضی میرزایی در اختیار کارآگاهان اداره جنایی قرار گرفت و مرد مورد ادعای متهم نیز برای روشن شدن ماجرا دستگیر شد. تحقیقات در این باره  ادامه دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری