کد خبر 352152

قصاص به خاطر دفاع از عمو

پسر جوان که در یک درگیری شدید به هواخواهی عمویش مرتکب جنایت شده بود صبح دیروز با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.عموی او نیز به جرم معاونت در قتل به ۱۲ سال زندان محکوم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران،  رسیدگی به این پرونده 8 سال قبل در دستور کار پلیس و دستگاه قضا قرار گرفت. تیر سال 1390 درگیری شدیدی در روستای آب باریک پیشوای ورامین رخ داد که در این درگیری یکی از اهالی روستا به نام فرید هدف شلیک گلوله اسلحه شکاری قرار گرفت.

در تحقیقات میدانی مشخص شد فرید در درگیری دسته جمعی بر سر یک زمین کشاورزی کشته شده است. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد عامل جنایت پسر ۲۵ ساله‌ای به نام ساسان بوده است که همراه عمویش مجتبی با مقتول و برادرانش درگیر شده‌اند. از آنجا که ساسان فرار کرده بود عمویش بازداشت شد و گفت: ما از مدت‌ها قبل با فرید و برادرهایش به خاطر یک زمین کشاورزی اختلاف داشتیم. آن روز دعوا میان ما بالا گرفت. من چاقو همراه داشتم و با چاقو یک ضربه به صورت فرید زدم اما برادرزاده‌ام به او شلیک کرد و حالا به محل نامعلومی گریخته است.

 تلاش برای ردیابی متهم فراری بی‌نتیجه ماند تا اینکه ۵ سال پس از جنایت خودش را به پلیس معرفی کرد. او، عمویش و دوستش دیروز در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.  در این جلسه پدر و مادر فرید برای متهم حکم قصاص خواستند.

سپس ساسان که حالا ۳۰ ساله شده در جایگاه ویژه ایستاد و گفت:عمویم به من گفت دعوا شده و از من خواست همراه او بروم.عمویم همراه خودش چوب و قمه برداشت و از من خواست تا اسلحه شکاری او را هم با خودم ببرم. من ترک موتور عمویم نشسته بودم و اسلحه را در دست داشتم. وقتی دعوا بالا گرفت و دیدم مرحوم (فرید) و عمویم درگیر شده‌اند یک تیر به فرید شلیک کردم.اما فکر نمی‌کردم تیر اسلحه شکاری موجب مرگ او شود. وی ادامه داد: من بعد از قتل ترسیده بودم به همین خاطر  5سال در روستاهای مختلف زندگی پنهانی داشتم. تا اینکه از این وضعیت خسته شدم و خودم را به پلیس معرفی کردم.

ناصر - دوست ساسان- نیز به اتهام فراری دادن ساسان از خود دفاع کرد و گفت:من وقتی دیدم او ترسیده و ممکن است او را بکشند، دلم برایش سوخت و او را سوار موتور کرده و از محل دور کردم.

در پایان جلسه هیأت قضایی وارد شور شد و ساسان را به قصاص محکوم کرد. عموی وی نیز به خاطر معاونت در قتل به ۱۲ سال زندان محکوم شد. قضات دادگاه ناصر را نیز به خاطر فراری دادن متهم به سه سال زندان محکوم کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر