کد خبر 351870

کشف ۵۵محموله قاچاق در زنجان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از کشف ۵۵محموله قاچاق در زنجان خبر داد و گفت: اخیرا یک محموله قاچاق کاغذ نیز در زنجان کشف شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مرتضی ممیزی در زنجان از کشف یک محموله گوشی قاچاق در ایجرود خبر داد و اظهار کرد: این محموله شامل 29 دستگاه گوشی تلفن همراه در برند سامسونگ و آیفون بوده است.

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه این محموله از سردشت به سمت تهران بارگیری شده بود، اضافه کرد: این محموله از یک دستگاه اتوبوس کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی محموله کشف شده یک میلیارد ریال است، افزود: در این رابطه یک نفر معرفی شده است که پرونده مربوط در حال رسیدگی است، با لحاظ این موضوع که در این زمینه مستندات معتبر قانونی ارائه نشده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان همچنین از کشف یک هزار و 450 بسته کاغذ از یک دستگاه کامیون خبر داد و بیان کرد: این محموله شامل 29 کارتن کاغذ بوده و ارزش ریالی آن 650 میلیون ریال است.

وی با اشاره به اینکه این محموله در تعزیرات حکومتی در دست رسیدگی است، تصریح کرد: قاچاق بودن یا نبودن این محموله در دست بررسی است.

ممیزی گفت: در این ارتباط یک متهم به شعبه ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز معرفی شده است و اصالت کاغذهای مکشوفه در این شعبه در دست بررسی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه امسال 55 محموله قاچاق در استان زنجان کشف و ضبط شده است، تصریح کرد: ارزش محموله‌های کشف شده  33 میلیارد و 600 میلیون ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین محموله‌های قاچاق کشف شده در استان طی سال جاری مربوط به سیگار قاچاق است، اضافه کرد: البته امسال محموله‌هایی در حوزه پوشاک قاچاق و سوخت نیز کشف شده است.

ممیزی با تأکید بر اینکه به منظور جلوگیری از افزایش قاچاق، پرونده‌های رسیده در این حوزه در اسرع وقت رسیدگی می‌شود، بیان کرد: با توجه به تاثیری که قاچاق در تولید داخل دارد از همین رو برخورد در این حوزه بدون اغماض است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان همچنین به اجرای طرح نظارتی ویژه ماه رمضان اشاره کرد و گفت: این طرح تا پایان ماه رمضان به صورت بازرسی محسوس و نامحسوس اجرایی می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری