کد خبر 340679

پسر ۱۸ساله تصادف مرگبار سعادت‌آباد را رقم زد

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری راننده ۱۸ ساله خودروی ۲۰۶ خبر داد که پس از تصادف شدید با یک خانم، از محل تصادف گریخته بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ساعت 11 مورخه 1397/10/21  فردی به هویت مشخص با مراجعه به کلانتری 134 شهرک قدس اعلام کرد که خودروی پژو 206 سفید رنگی با یک عابر پیاده خانم 43 ساله در آدرس سعادت آباد - چهارراه سرو تصادف کرده و منجر به مصدومیت این خانم شده و سپس از محل متواری شده است.

با حضور مأموران کلانتری در بیمارستان و تایید موضوع، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد. 

با گذشت 13 روز از زمان تصادف در مورخه 1397/11/04  به کلانتری 134 شهرک قدس اعلام شد که مصدوم صحنه تصادف به علت شدت صدمات وارده فوت کرده است؛ لذا پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و جهت شناسایی راننده متواری به اداره دهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

با انجام تحقیقات میدانی و بازبینی فیلم چندین دوربین مداربسته محل وقوع تصادف، خودروی ضارب با مشخصات پژو 206 سفید رنگ به شماره انتظامی ایران 10 / *** س 91 با مالکیت شخصی به نام محمدرضا 30 ساله شناسایی شد.

محمدرضا برابر هماهنگی با مقام قضایی دستگیر شد و در تحقیقات اظهار داشت خودرو را در مورخه 1397/05/30  به صورت وکالتی به فردی به نام حمید فروخته است. 

با شناسایی حمید . ک 48 ساله وی به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد اما او نیز عنوان داشت که خودروی 206 را با یک قولنامه دستی به دامادشان به هویت علیرضا . ر  فروخته است. 

علیرضا به اداره دهم احضار شد و در تحقیقات، ضمن تکذیب اظهارات حمید عنوان داشت: من خودرو را در مورخه 1397/11/01  از ایشان برای پدرم خریداری کردم و در زمان حادثه خودرو در اختیار ما نبوده است و از موضوع تصادف اطلاعی ندارم. 

در شرایطی که هر سه متهم منکر هرگونه دخالت در صحنه تصادف بودند، اقدامات ویژه پلیسی در دستور کار کاراگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت تا نهایتا مشخص شد مرتضی . ر 18 ساله فرزند علیرضا در محل تصادف حضور داشته است.

همزمان و در ادامه  تحقیقات پلیسی مشخص شد که خودروی 206 صحنه تصادف به یک مغازه فروش و تعویض شیشه خودرو در منطقه سعادت آباد – خیابان کوهستان منتقل شده است.  

با شناسایی مغازه تعویض شیشه اتومبیل در منطقه سعادت آباد، کارآگاهان اداره دهم به این مغازه مراجعه و به تحقیقات از صاحب مغازه پرداختند.

صاحب مغازه در اظهاراتش عنوان داشت: من در کار  فروش و تعویض شیشه خودرو فعالیت دارم؛ در دی ماه، جهت تعویض شیشه یک خودرو 206 به آدرس خانه‌ای در منطقه سعادت آباد مراجعه و شیشه جلو یک دستگاه خودرو پژو 206 سفید رنگ که از ناحیه پایین سمت چپ شکسته بود را تعویض کردم؛ افراد حاضر در محل مدعی بودند که خودرو چند روز قبل در اختیار پسرشان بوده که در درگیری با افرادی ناشناس  این اتفاق رخ داده است.

با توجه به اظهارات صاحب مغازه، تصاویر همه متهمان پرونده به رویت وی رسید که بلافاصله تصویر مرتضی را شناسایی کرد و اظهار داشت: در زمان تعویض شیشه، این شخص مرتضی در محل حضور داشته و مخاطب اظهارات نفرات حاضر ایشان بود. 

با توجه به شواهد، دلایل و مستندات بدست آمده، مرتضی 18 ساله در مورخه 1397/12/04  بازداشت و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

مرتضی در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با تصادف بود اما نهایتا به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به رانندگی با خودرو 206 سفید رنگ در زمان تصادف عنوان داشت: روز جمعه مورخه 1397/10/21  با خودرو پژو 206 سفید رنگ از منزل خارج شدم تا بدنبال برادرم به میدان شهرداری بروم . در چهار راه سرو در حالی که چراغ سبز بود قصد سبقت گرفتن از یک خودروی پژو پارس را داشتم که ناگهان با متوفی برخورد کردم. چون تازه گواهینامه گرفته بودم، ترسیدم و از محل متواری شده و به منزل بازگشتم. 

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم، قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 32 تهران صادر و متهم به زندان معرفی شد و پرونده مربوطه نیز در مرجع قضایی مربوطه در حال رسیدگی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر