{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 337810

مردی که به سفارش خواهرزنش باجناق خود را کشته بود، جزئیات این جنایت را شرح داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، با وقوع یک فقره قتل با سلاح گرم در خانه‌ای واقع در یوسف‌آباد، پرونده‌ای تشکیل شد و کارآگاهان پلیس آگاهی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند. در بررسی‌های انجام‌شده از محل جنایت مشخص شد مقتول پس از برخورد گلوله به سرش در پذیرایی منزلش به قتل رسیده است و از آنجا که درِ خانه باز بود و هیچ‌گونه آثار تخریبی وجود نداشت، این ظن ایجاد شد که قتل از سوی فرد یا افرادی آشنا انجام شده است. از آنجا که خواهرزاده مقتول اولین کسی بود که با جسد روبه‌رو شده و به پلیس خبر داده بود، تحقیقات از وی آغاز شد. این فرد به کارآگاهان گفت: روز حادثه دایی،  همسر و فرزندش قرار بود ناهار به منزل ما بیایند، زن‌دایی و فرزندش آمدند اما از دایی خبری نشد تا اینکه به اصرار خانواده برای اینکه ببینم چرا دایی نیامده است، به منزلشان رفتم اما زمانی که با کلید وارد خانه شدم، جسد دایی خود را در اتاق پذیرایی مشاهده کردم و با پلیس تماس گرفتم.

همسر مقتول در بازجویی‌ها ادعا کرد از ماجرای قتل شوهرش خبر ندارد، اما زمانی که تحقیقات تخصصی از وی انجام شد، مشخص شد او بارها به دلیل اختلاف با شوهرش با او درگیری و نزاع داشته است و خانواده‌اش نیز از این مسئله آگاه بودند. با مشخص‌شدن اختلاف میان این زن و شوهر، تحقیقات وارد مرحله‌ای جدید شد و در نهایت همسر مقتول به نام (نازی) از جزئیات قتل شوهرش پرده برداشت و به تشریح ماجرا پرداخت. از آنجا که نازی شوهرخواهرش را به‌عنوان قاتل اصلی معرفی کرد، کارآگاهان با کسب نیابت قضائی به شهر اصفهان اعزام و با همکاری کارآگاهان اداره آگاهی موفق به دستگیری باجناق مقتول به نام (مراد) و همسرش شدند. مراد و همسرش به آگاهی تهران بزرگ انتقال یافتند و تحت بازجویی قرار گرفتند. آنها ابتدا منکر اتهامات وارده و اظهارات نازی شدند، اما در نهایت با ارائه مستندات متقن پلیس مراد لب به اعتراف گشود و به طراحی نقشه قتل باجناقش اعتراف کرد.

این متهم در تحقیقات انجام‌شده گفت: چند سال بود که نازی از بداخلاقی‌های شوهرش و فساد اخلاقی او گله‌مند بود و هر بار از من و خواهرش می‌خواست کسی را پیدا کنیم تا او را به قتل برساند و از زندگی‌اش محو کند. در نهایت خود من این وظیفه را برعهده گرفتم و با طراحی یک نقشه جنایت‌کارانه تصمیم گرفتم باجناقم را بکشم. در تحقیقات معلوم شد مراد یک هفته قبل از اقدام به قتل، پس از تهیه سلاح گرم از شهرهای غربی کشور، از نازی خواست روز حادثه به بهانه‌ای از منزل بیرون برود و درِ خانه را باز بگذارد. این زن نیز به بهانه صرف ناهار به خانه خواهر مقتول رفت تا ردی از خود به جا نگذارد، اما قبل از حرکت با آبمیوه حاوی قرص‌های خواب‌آور مقتول را بی‌هوش کرد، به این ترتیب مراد با خیال راحت وارد خانه شد و با سلاح گرم به سر مقتول شلیک کرد و پس از قتل به اصفهان گریخت و سلاح را در رودخانه زاینده‌رود انداخت. با اعترافات قاتل، تحقیقات از نازی و خواهرش انجام شد که در نهایت این دو نفر نیز به مشارکت در قتل اقرار کردند. سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر خاطرنشان کرد: در حال حاضر پرونده در بازپرسی شعبه 4 ناحیه 27 تهران، در حال رسیدگی است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری