کد خبر 336586

رشد ۸۰درصدی جرایم فضای مجازی در تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه مجرمان به فضای مجازی کوچ کرده‌اند، از رشد ۸۰ درصدی وقوع جرایم در فضای مجازی در تهران خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سردار حسین رحیمی بعدازظهر امروز در نشست تخصصی پیگیری جرایم سایبری در حوزه بانکداری الکترونیک ضمن تسلیت شهادت جمعی از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی، اظهار کرد: نیروی انتظامی در بخشهای مختلف از نقطه صفر مرزی تا قلب شهرها مجاهدات می‌کند و با توجه به روند رو به رشد فضای مجازی، در سالهای اخیر اقدام به تشکیل پلیس فتا کردیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: امروز مدعی هستیم که نیروی انتظامی اشراف بی‌نظیری در فضای مجازی سراسر کشور دارد، یکی از جرایمی که در صدر همه جرایم در فضای مجازی قرار دارد، جرایم مرتبط با مسائل اقتصادی است، بالغ بر 40 درصد برداشتهای غیرقانونی و 20 درصد کلاهبرداری‌ها در فضای مجازی رخ می‌دهد.

وی تصریح کرد: پلیس فتا با برگزاری کلاسهای مختلف تلاش بر این دارد که آگاهی را بالا ببرد، امروز بالغ بر 70 درصد جرایم فضای مجازی در تهران بزرگ کشف شده است، پلیس تلاش می‌کند با همکاری تمام دستگاه‌ها، اقدامات ارزشمندی را انجام دهد.

رحیمی با بیان اینکه مجرمان به فضای مجازی کوچ کردند، گفت: امسال وقوع جرایم در فضای مجازی در تهران 80 درصد رشد داشت، در بخش برخورد با فسادهای کلان، پلیس تهران بزرگ به 20 پرونده رسیدگی کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر