کد خبر 328147

قتل زن میان‌سال با شلیک گلوله با انگیزه سرقت

کارگر نظافتچی‌ای که زنی را با انگیزه سرقت پول‌ها و طلاجاتش به قتل رسانده بود، بعد از دستگیری جزئیات جنایت را شرح داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، روز 21 آذر کشف جسد زنی50ساله در محل سکونتش به کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس اعلام و با حضور مأموران در محل و تأیید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع داده شد. در همان اقدامات اولیه صورت‌گرفته در محل جنایت مشخص شد مقتول با اصابت گلوله به پیشانی به قتل رسیده است. طبق اظهارات دختر مقتول که پس از رفتن به محل سکونت مادرش با جسد وی روبه‌رو شده بود، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند این زن مقدار قابل‌توجهی پول و طلاجات داشت که سرقت شده است.

دختر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از روز گذشته چندین نوبت با تلفن منزل و گوشی تلفن همراه مادرم تماس گرفتم اما او پاسخ‌گوی تماس‌های من نبود تا اینکه تصمیم گرفتم به منزل او بیایم و از سلامت وی اطمینان پیدا کنم اما زمانی که وارد خانه شدم، با جسد مادرم روبه‌رو شدم که روی زمین  افتاده بود.

 کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند مقتول از حدود یک ماه پیش و پس از انجام عمل جراحی به پیشنهاد اعضای خانواده‌اش، تصمیم گرفت امور مربوط به نظافت منزل را به کارگر خدماتی بسپارد. در تحقیق از دختر مقتول مشخص شد آخرین‌بار قرار بود کارگر یک روز قبل از کشف جسد و به قصد انجام نظافت منزل به محل سکونت مقتول مراجعه کند.

کارآگاهان با شناسایی این کارگر خدماتی به نام امید.م (20ساله) اطلاع پیدا کردند که او هم‌زمان با وقوع جنایت از کشور خارج شده و به کشور ترکیه رفته است. در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان مطلع شدند امید پس از گذشت نزدیک به 15 روز مجددا به ایران بازگشته است. به‌این‌ترتیب بلافاصله اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

کارآگاهان سرانجام با شناسایی مخفیگاه امید در منطقه میدان رهبر در شرق تهران ساعت 14 روز سه‌شنبه هفته جاری موفق به دستگیری او شدند و در همان بازرسی اولیه از مخفیگاه متهم، یک قبضه اسلحه کمری مورد استفاده‌ در جنایت نیز کشف شد.

امید در همان تحقیقات اولیه به‌صراحت به ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: چند ماه پیش بود که در فضای مجازی برای کار در منزل آگهی منتشر کردم. مقتول با من تماس گرفت. زمانی که برای اولین‌بار به خانه او رفتم، متوجه شدم او تنها زندگی می‌کند و هر از گاهی دخترش به او سرکشی می‌کند. هر هفته یک ‌بار به منزل مقتول می‌رفتم و امور مربوط به نظافت خانه را انجام می‌دادم و در همین مدت متوجه شدم او مقدار قابل‌توجهی طلاجات دارد. با اطلاع دقیق از وضعیت زندگی مقتول، تصمیم به سرقت گرفتم. با یکی از دوستانم در غرب کشور تماس گرفتم و او برای من یک قبضه سلاح کمری خریداری کرد. پس از رسیدن اسلحه به دستم، منتظر ماندم مقتول همچون روال همیشگی با من تماس بگیرد تا برای نظافت به خانه‌اش بروم تا اینکه تماس گرفت و روز حادثه من برای نظافت به خانه مقتول رفتم. زمانی که وارد خانه شدم، اطمینان پیدا کردم که او تنهاست و شخص دیگری در خانه نیست. زمانی که مقتول داخل اتاقش رفته بود، سراغش رفتم و گلوله‌ای به سر وی شلیک کردم. با اطلاع از محل نگهداری پول و طلاجات، اقدام به سرقت همه آنها کردم و از خانه خارج شدم. با فروش طلاجات، در مجموع نزدیک به 70 میلیون تومان پول به دست آوردم. تصمیم گرفتم از ایران خارج شوم و به ترکیه بروم. همین کار را هم کردم اما پس از چندین روز خوش‌گذرانی و تمام‌شدن پول مجبور شدم به تهران بازگردم که پس از گذشت چند روز دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپورگودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران صادر شد و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری