{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 326632

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان، گروگان ۱۳ ساله که از سوی سه آدم‌ربا با انگیزه مالی ربوده شده بود، در کمتر از ۱۰ ساعت رها و در سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در ساعت ۲۱ شب گذشته خانواده‌ای سراسیمه و مضطرب به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه و از مفقود شدن پسر ۱۳ ساله خود که در ساعت ۱۷ همان روز از آموزشگاهش در گرمدره کرج خارج شده و تا کنون به منزل بازنگشته، خبر دادند.

وی افزود: گفته‌های پدر فرد ربوده شده حاکی از آن بود که دقایقی قبل از مراجعه آنها به پلیس آگاهی، افراد ناشناسی با خط تلفن دایی وی تماس گرفته و به او اعلام کرده‌اند که خواهرزاده وی نزد آنهاست و اگر به خواسته‌های آنها عمل نکند جنازه پسرشان را تحویل خواهند داد.

سرهنگ نادربیگی گفت: بلافاصله تیم زبده‌ای از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی استان تشکیل و با بررسی تمامی فرضیات و به کارگیری تمامی جوانب حادثه، شناسایی آدم رباها را در دستور کار خود قرار دادند.

این مقام انتظامی تصریح کرد:پرونده در حال پیگیری بود که آدم رباها از طریق خط تلفن پسر ربوده شده با خواهر وی تماس گرفته و عنوان می‌کنند که با خانواده آنها کاری ندارند و فقط دایی آنها باید خواسته‌های مالیشان را برآورده کند.

سرهنگ نادربیگی با بیان این که دایی پسر ۱۳ ساله از هویت آدم ربابان اظهار بی اطلاعی می‌کرد و با توجه به این که هیچگونه مشخصاتی از آنها در دست نبود، ماموران تحقیقات میدانی را آغاز و تمامی مسیرهای تردد آدم رباها از زمان خروج فرد ربوده شده مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های تکمیلی ماموران، هویت دو  نفر از آدم رباها شناسایی و در ردزنی‌های اطلاعاتی گسترده، در نهایت مخفیگاه متهمان در شهرستان ملارد شناسایی و آدم رباها که دیگر شرایط مخفی کردن فرد ربوده شده را نداشتند و به خواسته‌های خود نیز نرسیده بودند، قبل از رسیدن ماموران قصد داشتند گروگان گیر را در حالی که دست و پای وی را بسته بودند رها و متواری شوند که با حضور به موقع ماموران در کمتر از ۱۰ ساعت هر سه آدم ربا دستگیر و فرد ربوده شده در صحت و سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشت.

08

سرهنگ نادر بیگی با اشاره به این که هدف آدم رباها از ربودن نوجوان ۱۳ ساله ، مقاصد مالی بود گفت: طبق اظهارات متهمان، در روز حادثه یکی از گروگان‌گیران، فرد ربوده شده را در حالی که در حال بازگشت از آموزشگاه بود از پشت سر، با دستمال آغشته به مواد بیهوشی، بیهوش کرده و سپس با انتقال وی به شهرستان ملارد در یک ساختمان مخروبه با دست و پای بسته او را زندانی کرده و صبح روز بعد از حادثه به علت این که به خواسته خود نرسیده و احتمال می‌دادند که توسط پلیس شناسایی شوند گروگان را به حال خود رها کرده و قصد فرار داشتند که دستگیر شدند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری