کد خبر 326208

دستگیری سارقان خطرناک خانه‌های تهران

باند سارقان حرفه‌ای خانه‌های شمال تهران که بیش از ۷ میلیارد تومان سرقت کرده بودند در عملیات گسترده پلیس آگاهی پایتخت دستگیر شدند.

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، نوزدهم خرداد امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت خانه از کلانتری ۱۶۴ قائم به پایگاه یکم پلیس آگاهی رسید.

مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت چهار بعدازظهر از خانه‌ام در بلوار ارتش- کوی لاله بیرون آمدم و ساعت یازده شب برگشتم که متوجه شدم پشت در ورودی خانه مسدود شده است. به سختی در را باز کردم و دیدم که وسایل خانه به هم ریخته و مقادیری جواهرات و سکه طلا به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان به سرقت رفته و سارقان با تخریب در بالکن از محل متواری شدند.

با بررسی دقیق تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی یکی از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار به‌نام «نجف» شدند. در ادامه مشخص شد نجف با همدستی تعدادی از سارقان سابقه دار و خطرناک به‌صورت باندی و کاملاً سازمان یافته اقدام به سرقت از خانه‌های شهروندان در نقاط شمالی شهر تهران می‌کند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ و کنترل دقیق این باند خطرناک، تمامی اعضای باند شناسایی و طی یک عملیات هماهنگ در تهران، فردیس و اندیشه ۵ عضو اصلی این گروه از سارقان به اسامی «نجف»، برادرش «مسعود»، «اکبر» (معروف به امین)، «یعقوب» (برادر اکبر) و ناصر به همراه ۶ نفر از همدستانشان دستگیر و به پایگاه یکم منتقل شدند. در بازرسی از مخفیگاه‌های متهمان، علاوه بر کشف تجهیزات مورد استفاده در تخریب درخانه‌ها، چندین قبضه قمه، گاز اشک آور به همراه چندین پلاک خودرو دارای سابقه سرقت مورد استفاده از سوی سارقان در زمان سرقت نیز کشف شد. در تحقیقات از سارقان، عضو دیگری از این گروه به همراه خریدار اصلی اموال مسروقه در غرب کشور شناسایی شدند که در بررسی سوابق این دو نفر مشخص شد که آنها به تازگی توسط پلیس آگاهی همدان دستگیر شده‌اند، اما یک نفر از آنها با تأمین قرار قانونی از سوی مقام قضایی آزاد شده است. با اعزام تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ و هماهنگی با مقام قضایی استان همدان، متهم حاضر در زندان به کارآگاهان تحویل داده شد و دیگر متهم پرونده نیز دوباره با همکاری پلیس آگاهی همدان دستگیر و هر دو متهم برای ادامه تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. در تحقیقات پلیسی از اعضای این گروه از سارقان حرفه‌ای و خطرناک، تاکنون بیش از ۷۵ محل سرقت در مناطق شمال، شمال غرب، شمال شرق تهران شناسایی شده که با جمع‌بندی اظهارات این تعداد از شاکی‌ها و مالباختگان، تاکنون ارزش این پرونده بیش از ۷ میلیارد تومان برآورد شده است. در بررسی سوابق متهمان، مشخص شد که دو عضو این گروه از سارقان حرفه‌ای به اتهام درگیری مسلحانه با مأموران گشت انتظامی در غرب کشور، تحت تعقیب پلیس قرار دارند که با بررسی موضوع مشخص شد که این دو متهم طی درگیری با مأموران انتظامی، در یک درگیری مسلحانه یکی از مأموران را با شلیک گلوله از ناحیه کتف مجروح کرده و پس از آن بلافاصله از غرب کشور متواری شدند که رسیدگی به پرونده درگیری مسلحانه این دو متهم نیز در دادسرای محل وقوع جرم مسلحانه انجام خواهد شد. سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری این گروه از سارقان حرفه‌ای و خطرناک عنوان داشت: با دستگیری این گروه از سارقان، شاهد کاهش چشمگیر و قابل ملاحظه‌ای در وقوع سرقت‌های خانه به شیوه تخریب در شهر تهران بویژه در مناطق شمالی شهر تهران هستیم و تحقیقات ویژه پلیسی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان همچنان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر