کد خبر 320654

برادران سابقه‌دار با وینچستر سرقت می‌کردند

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری دو برادر سابقه‌دار خبر داد که در پوشش مأمور و تهدید سلاح گرم اقدام به سرقت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ساعت 14:00 روز پنجشنبه مورخ 1397/09/07 فردی دستبند به دست ضمن مراجعه به واحد گشت کلانتری 137 جنت‌آباد اعلام کرد از دست دو سارق مأمورنما گریخته است. 

این شخص پس از انتقال به کلانتری در اظهاراتش به مأموران گفت: سرنشینان یک خودرو سمند سفید در حالیکه اسلحه و دستبند در اختیار داشتند، در خیابان جنت‌آباد جلو مرا گرفته [بدون نشان دادن کارت شناسایی] و ضمن معرفی خود به عنوان مأمور اقدام به زدن دستبند به دستانم کرده و مرا سوار خودرو کردند؛ آنها پس از سوار کردنم به خودرو اقدام به گرفتن گوشی تلفن‌همراه، کارتهای بانک، وجه نقد و ... کردند. 

مالباخته درباره نحوه فرار خود از دست افراد مأمورنما گفت: سرنشینان سمند [بر خلاف رفتار مأمورین واقعی] با گرفتن رمز عار بانکها، در مقابل یک دستگاه خودپرداز توقف کرده تا رمز کارت عابر بانکها را امتحان کنند؛ دیگر اطمینان پیدا کردم که آنها مأمور نیستند، به همین علت در یک لحظه از متوقف بودن خودرو در کنار خیابان استفاده کرده و در حالیکه به دستانم دستبند زده شده بود از سمند پیاده شده و فرار کردم . 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه در پوشش مأمور"، پرونده برای ادامه رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با انجام اقدامات ویژه پلیسی ، بهره‌گیری از اظهارات مالباخته و تصاویر به دست آمده از دوربینهای مداربسته بانکی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام امیر (34 ساله) شدند که پیش از این بارها به اتهام "سرقت تحت پوشش مأمور" و "سرقت مسلحانه" دستگیر و روانه زندان شده بود و آخرین بار نیز به اتهام "آزار و اذیت جنسی" دستگیر و سال گذشته از زندان آزاد شده است.

با شناسایی تصویر امیر به عنوان یکی از سرنشنیان خودرو سمند سفیدرنگ، کارآگاهان اداره یکم با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که برادر "امیر" به نام "حسام" (36 ساله) نیز یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت داخل خودرو است که البته یک خودرو سمند سفید در اختیار دارد.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی مخفیگاه این دو برادر در منطقه تهرانسر، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی به این محل مراجعه و در ساعت 10:00 روز شنبه مورخه 1397/09/17 موفق به دستگیری هر دو برادر شدند؛ در زمان دستگیری، دو برادر درحالیکه با خودرو سواری سمند قصد خارج شدن از مخفیگاه خود را داشند، با اطلاع از حضور پلیس تلاش کردند تا از دست کارآگاهان متواری شوند که بلافاصله خودرو آنها از ناحیه لاستیک مورد هدف گلوله قرار گرفت و پس از توقف خودرو هر دو نفر دستگیر شدند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان، کارآگاهان موفق به کشف چندین پلاک دارای سابقه سرقت، چراغ‌گردان، یک قبضه اسلحه وینچستر، یک دستگاه موتورسیکلت NS دارای سابقه سرقت و ... شدند.

در بررسی سابقه موتورسیکلت مسروقه نیز مشخص شد که متهمان، این موتورسیکلت را پس از شناسایی در سایت دیوار و تماس با فروشنده (مالک موتورسیکلت)، در پوشش خریدار و به شیوه مسلحانه در زمان قرار ملاقات با مالک آن برای خرید موتورسیکلت سرقت کردند.

متهمان که هر دو نفرشان اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه دارند، پس از دستگیری و انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتاً به سرقت تحت پوشش مأموران همراه با تهدید سلاح گرم اعتراف کرده و در ادامه تحقیقات به سرقتهای مشابه در مناطق مختلف شهر تهران به ویژه در الهیه، محدوده اتوبان همت و ... اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به انجام سرقتهای مشابه در مناطق مختلف شهر تهران، قرار قانونی از سوی قاضی سهرابی؛ بازپرس محترم شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران صادر و متهمان برای ادامه تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر