کد خبر 315260

آتش گرفتن یک مخزن نفتی در دیلم براثر برخورد صاعقه

فرماندار دیلم استان بوشهر گفت: یکی از مخازن نفتی شرکت پتروامید آسیا در حوزه استحفاظی این شهرستان امروز بر اثر برخورد صاعقه آتش گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عبدالامیر قاسمی روز جمعه در بازدید از جاده های برون شهری و روستایی این شهرستان افزود: این آتش سوزی با تلاش واحد ایمنی و آتش نشانی این شرکت در مدت کوتاهی خاموش شد.

وی اضافه کرد: با توجه به حضور بموقع و سرعت عمل واحد ایمنی و آتش نشانی شرکت پتروامید آسیا در مهار و خاموش کردن این حریق هیچ آسیب و خسارت جدی به تاسیسات نفتی این منطقه وارد نشده است.

مخازن ذخیره سازی 10 میلیون بشکه ای نفت خام شرکت پترو امید آسیا که بزرگترین پروژه ذخیره سازی بخش خصوصی کشور است در حوزه شهرستان دیلم واقع و دارای یکی از بزرگترین سیستم های اندازه گیری نفت خام (میترینگ)، اتاق کنترل هوشمند است که در زمان حوادث پیش بینی نشده مانع از شعله ور شدن آتش و خسارت جانی و مالی خواهد شد.

این تاسیسات شامل هشت مخزن یک میلیون بشکه ای، 2 مخزن 500 هزار بشکه ای و 4 مخزن هر کدام به ظرفیت 250 هزار بشکه و در مجموع معادل 10 میلیون بشکه است.

مخازن نفتی شرکت پترو امید آسیا در زمینی به مساحت 100 هکتار در مسیر پروژه انتقال نفت حوزه مناطق نفت خیز جنوب شامل مناطق مسجد سلیمان، اهواز، مارون، آغاجاری و گچساران قرار گرفته که پس از جمع آوری نفت در منطقه گره و گناوه زمینه انتقال به جزیره خارگ را برای صادرات فراهم می کند.

فرماندار دیلم در باره مشکلات ایجاد شده در پی بارش های شدید روزجمعه در این شهرستان اظهارداشت: براثر شدت بارندگی و آبگرفتگی ناشی از روان آب های بالادستی امروز جاده روستایی 'چاه تلخ' بخش امام حسن این شهرستان مسدود شده است.

وی اضافه کرد: آبگرفتگی سطحی در محور دیلم، گوره به گچساران در محدوده روستای 'گاوزرد' ساعت هایی باعث بسته شدن این مسیر شد که با اقدامات لازم عوامل راهداری کنترل و تردد دراین محور با احتیاط و کندی صورت می گیرد.

قاسمی گفت: طبق گزارش چندین دهیاری شهرستان، منازل مسکونی در روستاهای لیلتین، قنات، گاوزرد دچار آبگرفتگی شده اند که به منظور حفظ جان و سلامت مردم این مناطق تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی میزان بارندگی روز جاری را دراین شهرستان تا زمان مخابره 44.7 میلی متر عنوان کرد.

شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر قراردارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر