{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 295489

آتش‌سوزی گسترده جنگل‌های مریوان ۴ قربانی گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آتش سوزی وسیع و گسترده که از 9 صبح امروز در جنگل‌های روستا‌های پیله  مریوان آغاز شده است علاوه بر خسارت به ده‌ها هکتار از جنگل‌های مریوان ، چهار نفر را به کام مرگ کشاند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه 6 نفر هم در این حادثه مصدوم شده اند گفت: مصدومان به مراکز درمانی منتقل شده اند و حال یکی از آنها وخیم گزارش داده شده است.
حسین خوش اقبال افزود: این افراد در دقایق اولیه‌ وقوع آتش سوزی برای مهار آتش رفته بودند که به دلیل وزش شدید باد طعمه‌ حریق شدند .​
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر هم از امداد رسانی به حادثه‌دیدگان آتش‌سوزی جنگل و مرتع در مریوان کردستان خبر داد و گفت : 4 تیم ارزیاب بلافاصله در منطقه حادثه حاضر شدند.
مرتضی سلیمی افزود: علت این حادثه هنوز مشخص نیست اما احتمال دارد به علت گرمای هوا رخ داده باشد .
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه تلاش ها برای مهار آتش ادامه دارد افزود: به همین منظور تیم‌های امدادی تا پایان عملیات در منطقه حاضر هستند و آمادگی دارند تا در صورت نیاز در امر امدادرسانی و پشتیبانی عملیات به منطقه وارد شوند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان هم با بیان اینکه آتش‌سوزی در جنگل‌های اطراف روستای "پیله " این شهرستان روی داده است افزود : دو نفر از جان باختگان از نیروهای منابع طبیعی شهرستان مریوان و دو نفر دیگر نیز از اعضای انجمن سبز مریوان هستند .
اسماعیل منوچهری افزود : شدت و گسترش آتش‌سوزی به حدی بالاست که احتمال دارد تلفات افزایش یابد .
آتش هم اکنون با کمک مردم ، نیرو‌های امدادی و بالگرد‌های هوایی در حال مهار شدن است.
روز پنج شنبه هم در این منطقه آتش سوزی روی داد که البته مهار شده بود.
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری