کد خبر 288007

متهم: قتل خواهرم یک اتفاق بود

مردی که متهم است خواهرش را به قتل رسانده، درحالی برای بار دوم پای میز محاکمه رفت که مدعی شد قصدی برای کشتن خواهرش نداشته و مرگ او یک اتفاق بود.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، متهم که خودش به مأموران خبر داده ‌بود چه اتفاقی افتاده ‌است، بعد از بازداشت گفت که قصدی برای کشتن خواهرش نداشت و فقط او را هل داد.

او در توضیح آنچه اتفاق افتاده ‌بود، گفت: پدرومادرم که فوت کردند خانه‌ آنها برای من و خواهرانم ماند. یکی از خواهرانم از ما بیشتر سهم داشت و پدرم یک دانگ خانه را به نام او کرده ‌بود. بعد از جدایی از همسرم به خانه پدری‌ام آمدم خواهرم دوست نداشت من با او زندگی کنم، اما به دلیل اینکه بخشی از خانه ارثیه من بود، راهی نداشت و قبول کرد. ما با هم دچار اختلاف بودیم خواهرم من را درک نمی‌کرد و مدام از من ایراد می‌گرفت. او فکر می‌کرد من مرد بدی هستم و مدام با من دعوا می‌کرد.

سعی می‌کردم بیشتر وقتم را بیرون از خانه بگذرانم تا اینکه شب حادثه من نیمه‌شب به خانه آمدم او با من بدرفتاری کرد و با عصبانیت به من گفت که چرا حالا به خانه آمدی و به من گفت برگرد همان‌جا که بودی. بدون اینکه گوش کند من چرا دیر به خانه رفته‌ام، پرخاشگری کرد. من هم او را هل دادم و به طبقه خودم رفتم دیگر از خواهرم خبر نداشتم تا اینکه چند ساعت بعد از خواب بیدار شدم و پایین آمدم دیدم خواهرم هنوز روی پله‌ها افتاده‌ است. بلافاصله به پلیس و اورژانس زنگ زدم. وقتی آمدند، گفتند که خواهرم چند ساعت قبل فوت کرده ‌است.  متهم در پاسخ به این سؤال که چرا نیمه‌شب به خانه رفته بود، گفت: به استخر رفته‌ بودم اما حالم بد شد و به بیمارستان رفتم و تا نیمه‌شب هم در بیمارستان بودم، اما خواهرم حرفم را قبول نمی‌کرد و به من حمله کرد و عصبانی شد.

در جریان تحقیقات پزشکی قانونی نیز اعلام کرد مقتول بر اثر واردآمدن ضربه به سرش جان خود را از دست داده ‌است.  با توجه به اینکه مقتول فرزندی نداشت، خواهر او به‌عنوان ولی‌دم درخواست قصاص کرد. او گفت: برادرم مردی خشن است. او با همسر سابقش هم درگیری‌های شدیدی داشت و حتی یک ‌بار سر او را روی اجاق گرفته‌ بود که بسوزاند. از آنجایی که خواهرم هرگز ازدواج نکرد، پدرم یک دانگ از خانه را به نامش کرد تا پشتوانه‌ای داشته ‌باشد، اما برادرم به این مسئله اعتراض داشت و می‌گفت که نباید سهمی به او برسد. او مدام خواهرم را اذیت می‌کرد و قتل خواهرم هم به دلیل حسادت بود نه بر اثر یک اتفاق.  با توجه به شکایت این زن و با وجود اینکه متهم قتل عمدی را انکار می‌کرد، رأی بر قصاص او صادر شد. متهم به رأی صادره اعتراض کرد و اعتراض وی از سوی شعبه 24 دیوان‌عالی کشور  قبول  شد و با نقض رأی قصاص پرونده یک ‌بار دیگر به جریان افتاد.  

متهم روز گذشته دوباره پای میز محاکمه رفت. او اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت: من شب حادثه به دلیل اینکه بیمارستان رفته بودم دیر به خانه برگشتم، خواهرم وقتی از خواب پرید به من حمله کرد. با هم درگیر شدیم و من او را هل دادم و رفتم و مدتی بعد متوجه مرگ خواهرم شدم و خودم با پلیس و اورژانس تماس گرفتم. من قصد کشتن خواهرم را نداشتم.

من از این کار پشیمان هستم با اینکه عمدی در کار نبود، خیلی از این اتفاق ناراحتم. او خواهر من هم بود و اینکه گفته می‌شود از مرگ او ناراحت نیستم، حرف درستی نیست.   با پایان گفته‌های متهم، هیئت قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر