{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 261621

قتل دختر ٧ ساله مشهدی فجیع‌ترین جنایتی بود که در ایام نوروز به وقوع پیوست. عامل این کودک‌کشی اکنون در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از این متهم در حالی ادامه دارد که او اعتراف کرده با نیت آزار‌و‌اذیت این دختربچه، او را به قتل رسانده است. ساعت ٢١ روز سه‌شنبه، هفتم فروردین، والدین دختربچه‌ای هفت‌ساله به نام ندا به پلیس آگاهی مشهد رفتند و خبر دادند دخترشان گم شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، آنها توضیح دادند این دختر را برای خرید نان به بیرون از خانه فرستاده بودند، اما دیگر از او خبری نشد. والدین نگران مشخصات دختر خود را به پلیس اعلام کردند و گفتند او ساکی قرمزرنگ نیز در دست داشت. به‌این‌ترتیب، جست‌وجوها برای یافتن این کودک آغاز شد اما اثری از او در نزدیکی محل سکونتش به دست نیامد تا اینکه ساعت ٢٤ همان شب، به پلیس خبر رسید جنازه دختربچه‌ای درحالی‌که داخل یک کیسه گذاشته شده، در شهرک شهیدرجایی پیدا شده است. به‌این‌ترتیب، تیمی از مأموران به محل رفتند و بعد از مشاهده دختر فهمیدند این کودک، همان ندا است.

بررسی‌های مقدماتی فاش کرد ندا بر اثر خفگی به قتل رسیده است. کارآگاهان همچنین فهمیدند دختربچه کفش به پا ندارد و ساک قرمز نیز همراه او نیست. پس از انتقال جنازه به پزشکی قانونی تلاش‌ها برای رازگشایی از این جنایت آغاز شد تا اینکه کارآگاهان مردی را در این ارتباط دستگیر کرده و کفش‌های ندا و ساک قرمز را در خانه او کشف کردند. متهم که راهی برای انکار جنایت نداشت، اعتراف کرد دختربچه را با انگیزه آزار‌و‌اذیت ربوده و به قتل رسانده است. به‌جز این جنایت، کارآگاهان ویژه مبارزه با قتل در ایام نوروز در برابر پرونده‌های دیگری نیز قرار گرفتند.

بنا بر اطلاعات ثبت‌شده در یکی از این پرونده‌ها، مأموران کلانتری ١٨١ عوارضی جسد مردی از توابع کشور افغانستان را در پیکان‌شهر کشف کردند.

پس از حضور مأموران در محل حادثه، آنان با جسد نیمه‌عریان مردی حدودا ۳۵ ساله که تبعه افغانستان بود، روبه‌رو شدند که بلافاصله با توجه به فوت مشکوک، موضوع به بازپرس کشیک قتل و کارآگاهان پلیس آگاهی اطلاع داده شده و تحقیقات در این زمینه آغاز شد، اما عامل این جنایت تاکنون مشخص نشده است. جنایت دیگری که پرونده آن در دادسرای جنایی تهران گشوده شد، در یک درگیری رقم خورد.

پنج مرد جوان که برای خوش‌گذرانی راهی رستورانی شده بودند، با راننده یک خودروی پژو درگیر شدند که یک نفر در این درگیری به قتل رسید. سروان مرادزاده، رئیس کلانتری ۲۱۱ قلعه‌نو، گفت: مأموران کلانتری با حضور در جاده ورامین دریافتند مردی جوان پس از انتقال به بیمارستان فیروزآباد فوت کرده است. بررسی‌ها حکایت از آن داشت که در ساعت ٢٢:٣٠ شب هشتم فروردین پنج جوان ۲۴ ساله از قرچک راهی تهران بودند که در جاده ورامین برای صرف شام به رستوران رفتند. این جوانان پس از خروج از رستوران قصد عبور از جاده و سوارشدن بر خودروی پارک‌شده خود را داشتند.

در این هنگام، راننده ۳۲ ساله خودروی پژو۴۰۵ که در حال عبور بود، با شیوه‌ای اعتراضی برای آنان بوق زد و به‌علت بوق‌زدن درگیری لفظی بین آنان ایجاد شد که راننده پژو از خودرو پیاده و با مقتول درگیر شد. درگیری ادامه داشت که ناگهان راننده پژو چاقویی به قلب فرد مقابل وارد کرد و متواری ‌شد. دوستان مقتول او را به بیمارستان فیروزآباد منتقل کردند، اما او به‌علت شدت جراحات وارده فوت شد. این در حالی است که قاتل پس از ایراد جرح، به‌سرعت از محل متواری شد و تلاش برای دستگیری او هنوز ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان نیز از دستگیری قاتلی دیگر خبر داد و گفت: در عملیاتی ضربتی پلیس در کمتر از ٢٤ ساعت قاتل فراری در شهرستان لالی شناسایی و دستگیر شد. سردار حیدر عباس‌زاده درباره جزئیات پرونده گفت: روز هشتم فروردین در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ مبنی‌بر وقوع درگیری و نزاع منجر به قتل در روستای خواجه‌آباد، بلافاصله مأموران پلیس به محل درگیری اعزام شدند. این مقام انتظامی اظهار کرد: در بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد سه ‌نفر بر اثر تیراندازی مجروح شدند که دو نفر از آنان با بالگرد به بیمارستان شهرستان اهواز منتقل شدند و یک نفر دیگر بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست داده است.

سردار عباس‌زاده ادامه داد: ضمن اعلام تدابیر عملیاتی و تشکیل تیم‌های مجرب از پلیس، دستورات ویژه برای شناسایی و دستگیری ضاربان نیز ابلاغ شد که با انجام اقدامات تخصصی محل اختفای قاتل فراری در کمتر از ٢٤ ساعت شناسایی شد و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی و منسجم در مخفیگاهش دستگیر و یک قبضه سلاح شکاری به‌کار‌رفته در درگیری کشف و ضبط شد. او در ادامه افزود: قاتل دستگیر‌شده در تحقیقات پلیس ضمن اعتراف به جرم خود انگیزه‌اش را اختلاف قبلی عنوان کرد.

جنایتی دیگر نیز در ایام نوروز در گرگان به وقوع پیوست و عروسی را به عزا تبدیل کرد. جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان دراین‌باره توضیح داد: بر اثر درگیری چند نفر از شرکت‌کنندگان در یک جشن عروسی در شهرستان گرگان، یک‌نفر کشته و سه نفر مجروح شدند. سرهنگ مسعود فروزان اظهار کرد: این درگیری در یکی از محلات گرگان بین چند نفر از جوانان شرکت‌کننده در جشن عروسی روی داد و منجر به قتل یک نفر شد. او اضافه کرد: در این پیوند شش نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضائی شدند.

در همین حال مردی ۳۷ ساله در شهر دهدشت زن ۲۸ ساله‌ای را از پای درآورد. ساعت ١٠:٣٠ روز پنجشنبه، نهم فروردین، مردی ۳۷ ساله در یکی از خیابان‌های شهر دهدشت زن ۲۸ ساله‌ای را با اسلحه کلاشنیکوف به قتل رساند. قاتل بلافاصله دستگیر و اسلحه به‌کار‌رفته نیز از او کشف شد. طبق تحقیقات مأموران، علت این قتل احتمالا اختلافات خانوادگی بوده است.

تحقیقات درباره این پرونده‌ها همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری