تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱۳

حرف های تکان دهنده امین حیایی

امین حیایی در ویدئویی که مجید صالحی در صفحه اینستاگرامش بازنشر کرد، می‌پرسد چرا آینده بچه‌های ما باید این‌گونه باشد؟! و چرا او باید از خودش بپرسد پس‌فردا ایرانی وجود خواهد داشت که فرزندش بخواهد در آن زندگی کند؟!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، مجید صالحی، بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار فیلمی از امین حیایی در صفحه اینستاگرامش چنین نوشت:

«این صحبت‌های امین جان حیایی عزیز برای چهار سال پیش است. اگر از همان چهار سال پیش، وجدان یک سری از این مسئولین که به فکر مردم بودند بیدار می‌شد، خدا وکیلی وضعیت ۵۰ درصد بهتر بود. موافقید یا نه؟ دم آن مسئولینی هم که به فکر مردم مهربان ایران‌زمین هستند و جلوی رانت و فساد و گرانی و... ایستادند گرم و در پناه حق باشند. برداشت فیلم از صفحه صبح سینما.»

امین حیایی در این فیلم چنین می‌گوید:

«نمی‌دانم چه اتفاقی دارد در این مملکت می‌افتد فقط می‌دانم رو به تباهی است و همه‌مان نابود می‌شویم. نکنید. نگذارید خشک و تر با هم بسوزند. نگذارید بر سر بچه‌های بی‌گناه‌تان، فرزندانتان و خانواده‌تان به خاطر شما، به خاطر اشتباهات شما، بلایی بیاید. خداوند نمی‌گذرد. از بیت‌المال نمی‌گذرد. من کارمایش را در زندگی‌ام پس داده‌ام. تجربه به من ثابت کرده است. نه به کتاب و نه به دین کاری ندارم. تجربه شخصی من به من می‌گوید که جواب اشتباهاتت را در این دنیا می‌دهی. نکنید. نگذارید بلایی بر سر خانواده‌هایتان، فرزندانتان و عزیزانتان بیاید. خدا نمی‌گذرد.

تا فرصت دارید جبران کنید. برگردانید. کمک کنید جامعه به نقطه ابتدایی‌اش، به جای اولش برگردد و به اوج برسد. چرا مرتب اختلاف به وجود می‌آورید. من نمی‌فهمم. در مملکتی که این قدر ادعای مسلمانی و خداوندشناسی دارد و به همه جای دنیا می‌گوید ما خدا را بهتر از همه شما می‌شناسیم، انگار هیچ کدام به خداوند اعتقاد ندارند و همه‌شان هم اشتباه می‌کنند. صدای هیچ کسی هم درنمی‌آید و نمی‌گوید چرا؟! نمی‌گوید ما چرا این‌طور زندگی می‌کنیم؟! چرا آینده بچه‌های ما باید این‌گونه باشد؟! چرا من باید این قدر نگران آینده بچه‌ام باشم و از خودم بپرسم پس‌فردا ایرانی وجود خواهد داشت که فرزند من بخواهد در آن زندگی کند؟! و آیا برش دارم و از این مملکت ببرمش؟! خودم از این مملکت بروم؟! من نمی‌توانم خانواده‌ام را، بستگانم را رها کنم و بروم. من الان گرین‌کارت آمریکا دارم اما نمی‌توانم بروم. من دلبسته این مملکت و مردم هستم.

با همه دشمنی‌هایی که با این مردم می‌شود، ما مردم ایران یکدیگر را دوست داریم و پشت هم می‌ایستیم. امیدوارم زودتر بفهمند و جبران کنند. باور کنید روز قیامت هست، آن روز می‌آید و شما باید جوابگو باشید. آن روز نمی‌توانید طاقت بیاورید. ما نمی‌خواهیم دزدها را به ما معرفی کنید، جبران کنید. وقت جبران دارید، کسی نمی‌خواهد بشنود چه کسی دزدی کرد و چه کسی نکرد، همه دزدی می‌کنند و همه می‌بینیم. برای خودتان وقت جبران بگذارید که اتفاقات بد در زندگی‌تان پیش نیاید.»

منبع: خبر آنلاین
این مطلب برایم مفید است
۷۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۱۳

  هنرمندان حق دارند ایده آلیست باشند ولی دیگه نه اینقده!

 • ایرانی
  ۲ ۱۶

  اینامتاسفانه .......زیادشده همه شون شدن صاحب نظر

 • ناشناس
  ۲۱ ۰

  همه برای ایران.درود برحیایی

 • الهه
  ۱۵ ۰

  ای جانم

 • ناشناس
  ۱۵ ۰

  من از آمین حیایی و پسرش دارا خیلی خیلی خیلی خوشم میاد

 • ناشناش
  ۱۵ ۰

  احسنت خدا هست

 • محمد
  ۲ ۶

  اوه اوه اوه....

 • لیلا
  ۳ ۰

  احسنت زنده باشی هنرمند مردمی و متواضع و شریف.
  نه آقای حیایی عزیز اینها گمراه و ظالمند و نرود میخ آهنین بر سنگ.خدا بخیر کنه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  حرف مردم رازدی اقای حیای عزیز

 • ناشناس
  ۳ ۰

  درود بر شرفت

 • ناشناس
  ۳ ۰

  درودبرشرفت ...حرف حق زدی

 • ناشناس
  ۳ ۰

  درود برشرفت ......حرف حق زدی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام آقای امین حیایی عزیز ممنونیم حرف حق زدی وحرف دل مردم شریف ایران عزیزمان

دیگر رسانه‌ها