تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته ۲ فروردین + تصاویر

در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی که در ۲ فروردین متولد شدند یا درگذشتند از کاظم راست گفتار کارگردان کشورمان تا محمد بهارلو نویسنده پیشکسوت آشنا میکنیم.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته و متولد ۲ فروردین

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از نمناک، اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در دومین روز از سال نو متولد شدند یا درگذشتند ، این مطلب از چهره ها را از دست ندهید. ما در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی که در ۲ فروردین متولد شدند یا درگذشتند آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در ۲ فروردین متولد شدند یا درگذشتند

محمد بهارلو

محمد بهارلو نویسنده و روزنامه نگار کشورمان در ۲ فروردین ۱۳۳۴ در آبادان متولد شد. وی نخستین داستان خود را در سال ۱۳۵۲ با عنوان گاومیش نوشت. او مدت ها با نشریاتی نظیر آدینه، دنیای سخن و چیستا همکاری داشت.

محمد-بهارلو (1)

محمد بهارلو نویسنده کشورمان در ۲ فروردین متولد شد

از جمله آثار او میتوان به رمان های سال های عقرب (۱۳۶۹) ،بختک بومی (۱۳۶۹) ، بانوی لیل (۱۳۸۰) و داستان های باد در بادبان (۱۳۷۰) ، حکایت آن که با آب رفت (۱۳۷۹) ، شهرزاد قصه بگو (۱۳۸۴) اشاره کرد.

عزیزالله بهادری

عزیزالله بهادری کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان فعالیت هنری را سال ۱۳۳۵ با بازی در تروپ تئاتر آغاز و سال ۱۳۳۸ با نگارش فیلم «اینم یه جورشه» به کارگردانی عزیزالله رفیعی به سینما راه یافت.

از جمله فیلمهای وی می توان به :زخم خنجر رفیق (۱۳۵۷)، گدای اشراف زاده (۱۳۵۷)، حلقه های ازدواج (۱۳۵۶)، جدال (۱۳۵۵)، ستیز (۱۳۵۵)، شرف (۱۳۵۴)، سلام بر عشق (۱۳۵۳)، گل پری جون (۱۳۵۳)، مترس (۱۳۵۲)، همیشه قهرمان (۱۳۵۱)، دختر ظالم بلا (۱۳۴۹)، زن وحشی وحشی (۱۳۴۸)، قاتلین هم می گریند (۱۳۴۸)، آواره های تهران (۱۳۴۷)، مرد بی ستاره (۱۳۴۶)، زن دشمن خطرناکیست (۱۳۴۱) اشاره کرد.

عزیزالله بهادری در دوم فروردین ۱۳۹۱ در سن ۸۸ سالگی در پاریس در گذشت.

کاظم راست گفتار

کاظم راست گفتار کارگردان کشورمان در ۲ فروردین ۱۳۴۲ در شیراز متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی سینما از دانشکده سینما تئاتر از دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه هنر است.

کاظم-راست-گفتار (1)

کاظم راست گفتار کارگردان کشورمان در ۲ فروردین متولد شد

وی فعالیت خود را با ساخت فیلم های مستند و تبلیغاتی آغاز کرد و در سال ۱۳۸۱ نخستین فیلم بلند خود را با نام «عروس خوش قدم» کارگردانی کرد.

منبع: نمناک
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها