کد خبر 454403

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تاثیر کرونا برشبکه کاریابی لینکدین/ اخراج ۹۶۰نیروی کار توسط بزرگترین کاریابی مجازی

بزرگترین شبکه اجتماعی کاریابی در جهان، لینکدین، اعلام کرد که به دلیل صدمات وارده بر اثر ویروس کرونا و کاهش مشاغل، ۹۶۰نفر از کارکنان خود را تعدیل می‌کند.

اقتصادآنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، سایت شبکه حرفه‌ای مایکروسافت، لینکدین (LinkedIn) روز سه‌شنبه اعلام کرد که حدود 960شغل، یا 6درصد از نیروی کار جهانی خود را کاهش می‌دهد، زیرا همه‌گیری ویروس کرونا تاثیر پایداری در تقاضا برای محصولات استخدامی آن دارد.

شرکت لینکدین که در کالیفرنیا مستقر است، به کارفرمایان کمک می‌کند تا داوطلبان را برای یک وظیفه ارزیابی کنند و کارمندان نیز از این بستر برای یافتن شغل جدید استفاده می‌کنند.

مشاغل در بخش‌های فروش و گروه تقسیم استخدام در سطح جهانی کاهش خواهد یافت. ریان روزلانسکی، مدیر اجرایی با اعلام این طرح در یک پیام ارسال شده در وب‌سایت لینکدین گفت که این شرکت حداقل به مدت 10هفته حق سنوات و همچنین بیمه درمانی یک ساله برای کارمندان آمریکایی فراهم می‌کند، و برای وظایف تازه ایجاد شده از پرسنل بیکار شده استخدام خواهد کرد.

وی افزود: "می‌خواهم بدانید که این تنها اخراج‌هایی است که ما در حال برنامه‌ریزی هستیم." "پرسنل متاثر، که هنوز به آنها گفته نشده، می‌توانند تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ که متعلق به شرکت بوده و تجهیزات تازه خریداری شده را برای کمک به آنها در هنگام جابجایی شغلی نگاه دارند."

از آنجایی که قرنطینه‌های اعمال شده برای مهار ویروس کرونا به مشاغل در سراسر جهان صدمه زده، کسب و کار لینکدین نیز به دلیل اخراج کارکنان توسط شرکت‌ها یا محدود شدن استخدام به میزان قابل توجه، تحت تاثیر قرار گرفته است.

لینکدین اعلام کرد کارکنانی که تحت تاثیر کاهش مشاغل قرار گرفته‌اند، در این هفته اطلاع‌رسانی می‌شوند و طی چند ساعت آینده دعوت‌نامه‌هایی را برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل بعدی دریافت می‌کنند.

افرادی که دعوت‌نامه دریافت نمی‌کنند شامل این تغییر نیستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری