کد خبر 454020

جریمه ۱۳۵یورویی برای ماسک نزدن در فرانسه

وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرد کسانی که مقررات استفاده از ماسک در اماکن عمومی بسته در این کشور را نقض کنند ۱۳۵یورو جریمه خواهند شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از یورو نیوز، دولت فرانسه پیش از این همزمان با لغو تدریجی قرنطینه در این کشور استفاده از ماسک در وسائل حمل و نقل عمومی را اجباری کرده بود. اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه هفته گذشته اعلام کرده بود که استفاده از ماسک در اماکن عمومی بسته از جمله بانک ها، مغازه ها و فروشگاه ها از روز ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر) اجباری خواهد بود.

این تصمیم دولت فرانسه پس از آن اتخاذ شد که برخی از داده ها از افزایش میزان شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور حکایت داشت. داده های جدید نشان می دهد که بیماری همه گیر «کووید ۱۹» اکنون در مناطق غربی و جنوبی فرانسه بیش از دیگر مناطق شیوع پیدا کرده است. این در حالی است که این مناطق در دوره اوج شیوع نوع جدید ویروس کرونا در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) کمتر از دیگر مناطق با افزایش آمار مبتلایان روبرو شده بودند.

استفاده از ماسک در رستوران ها، سینماها و باشگاه های ورزشی فرانسه نیز از روز دوشنبه اجباری خواهد بود هر چند در اغلب این اماکن پیش از این نیز استفاده از ماسک اجباری شده بود. مشتریان رستوران ها در فرانسه تنها هنگامی که پشت میز خود قرار می گیرند می توانند از ماسک استفاده نکنند. آنها برای رفت و آمد در داخل رستوران باید ماسک به چهره زده باشند.

از زمان لغو قرنطینه سراسری در فرانسه ورود به بیمارستان ها و مطب پزشکان نیز بدون ماسک امکانپذیر نیست. شهروندان فرانسوی برای ورود به موزه ها و اماکن مذهبی نیز باید از ماسک استفاده کنند.

مقامات بهداشتی فرانسه همچنین به شهروندان توصیه می کنند که اگر در فضای باز نیز امکان رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد ماسک به صورت بزنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری