کد خبر 452555

سازمان جهانی بهداشت:

کرونا در یک روز رکورد زد

با ثبت ۲۳۰هزار مورد گزارش ابتلا به ویروس کرونا سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه از رکورد دیگری در مورد افزایش تعداد موارد تائید شده بیماری کووید ۱۹در ۲۴ساعت گذشته خبر می‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، به نوشته روزنامه گاردین، رکورد ۲۳۰ هزار مورد تایید شده در روز گذشته در حالی اعلام می‌شود که پیش از این بیشترین سطح موارد روزانه تایید شده به بیماری کووید ۱۹ با ۲۲۸ هزار مورد در روز جمعه گذشته توسط سازمان جهانی بهداشت به ثبت رسیده بود. 

براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیشترین افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا مربوط به آمریکا، برزیل، هند و آفریقای جنوبی بوده است. 

براساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز که از داده‌های رسمی دولت‌ها تهیه شده است، تا کنون نزدیک به ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار مورد ابتلا به کرونا در سراسر جهان تا اوایل روز دوشنبه به ثبت رسیده است، شمار مرگ ومیر جهانی نیز۵۶۸ هزار و ۲۹۶ نفر گزارش شده است. 

به نوشته گاردین، البته شمار حقیقی و میزان مرگ و میر جهانی ابتلا به ویروس کرونا به دلیل تأخیر در گزارش، متفاوت بودن تعاریف و میزان آزمایش و وجود گزارش‌های مشکوک بیشتر از این آمار خواهد بود. 

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد روز یکشنبه اعلام کرد که ایالات متحده با ثبت ۶۶ هزار مورد ثبت شده روزانه دوباره در صدر لیست کشورهای بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفته است. 

ایالت فلوریدا آمریکا با ثبت ۱۵ هزار مورد جدید دارای وخیم‌ترین اوضاع کرونایی در میان ایالت‌های آمریکا به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری