کد خبر 451827

بنابر حکم دیوان عالی آمریکا؛

کنگره از دسترسی به سوابق مالی ترامپ منع شد

دیوان عالی آمریکا طی حکمی ضمن ملزم کردن رئیس جمهور این کشور به ارائه سوابق مالی خود به دادستان کل نیویورک، کنگره را از دسترسی به این سوابق منع کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دیوان عالی آمریکا طی حکمی که با ۷ رای مثبت در برابر ۲ رای منفی به تصویب رسیده، اعلام کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور، به طور مطلق از تحقیقات جنایی مصونیت ندارد و بالاتر از قانون نیست.

این حکم ترامپ را ملزم به ارائه سوابق مالی خود به دادستان کل نیویورک می‌کند.

با این وجود دیوان عالی آمریکا در تنش میان کنگره با ترامپ بر سر سوابق مالیی، جانب ترامپ را گرفته و کمیته‌های کنگره را از دسترسی به سوابق مالی ترامپ منع می‌کند که این امر می‌تواند به محرمانه ماندن سوابق مالیاتی وی تا پایان دوران ریاست جمهوری و یا برای همیشه شود.

ساعاتی پیش رسانه‌های آمریکا گزارش داده بودند که دیوان عالی آمریکا حکم مهمی را درباره مخالفت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار اظهارنامه مالیاتی‌اش و تفسیر مبهم او از چارچوب مصونیت ریاست جمهوری صادر می‌کند.

اهمیت حکم دیوان عالی آمریکا از این جهت بسیار بالاست که چند ماه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری صادر می‌شود.

پرونده دومی که دیوان عالی به آن رسیدگی می‌کند مربوط به چارچوب مصونیتی است که رئیس جمهور آمریکا در زمانی که در قدرت قرار دارد، از آن برخوردار است. در حالی که ترامپ می‌گوید این مصونیت مطلق است، دموکرات‌ها بر این باورند که همه مردم در برابر قانون مساوی هستند و نباید این مصونیت برای ترامپ راه فراری بگذارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری