کد خبر 451235

دولت انگلیس:

از تلاش‌های ایران در حمایت از شهروندان افغانستانی تشکر می‌کنیم

یک مقام دولت انگلیس از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از شهروندان افغانستانی مقیم ایران تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نماینده انگلیس در دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر «ژنو»  در «سوئیس» روز دوشنبه  از تلاشهای ایران در حمایت از شهروندان افغانستانی ساکن ایران تشکر کرد.

به نوشته «وبگاه دولت انگلیس» «جولیان بریث ویت» نماینده انگلیس در دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در این باره گفت: «انگلیس متعهد به بازگشت داوطلبانه، امن و مفتخرانه پناهجویان افغانستانی از ایران و پاکستان است. ما از اقداماتی که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در آن کشورها در حمایت از دولتهای میزبان انجام میدهد استقبال میکنیم و همچنان  از طریق «سازمان بین المللی مهاجرت» ثبت نام و کمک به آسیب پذیرترین افراد در حال بازگشت از ایران و پاکستان را ادامه میدهیم. انگلیس یکی از کشورهایی است که امسال امکان اسکان مجدد برای مهاجران افغانستانی ساکن ایران را فراهم کرده است .»

این دیپلمات انگلیسی در ادامه افزود :«ما از حمایتی که حکومت ایران از جامعه افغانستانی‌های خودش به عمل می‌آورد قدردانی می‌کنیم و از یافتن فرصت برای کمک استقبال می‌کنیم.»

اخیرا نیز وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد یک هیأت عالی‌رتبه دولتی به ریاست «محمدحنیف اتمر»، سرپرست  به تهران سفر کرد.

این وزارت در بیانیه خود تاکید کرد که این هیأت با «محمدجواد ظریف»  وزیر امور خارجه‌ ایران و هیأت همراه او در تهران دیدار و گفت‌وگو کرده است. بر اساس این بیانیه، تقویت و توسعه همکاری‌های همه‌جانبه و برنامه کمیته‌های کاری سند همکاری‌های جامع بین دو کشور از دیگر موضوعات مطرح در دیدار دو طرف بوده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر