کد خبر 449233

پوتین: بجای کنکاش درباره منشأ کرونا باید به دنبال مقابله با آن باشیم

رئیس جمهور روسیه روز یکشنبه در مصاحبه‌ای تاکید کرد که کشورها به جای کنکاش کردن درباره منشأ ویروس کرونا باید بر مقابله با این ویروس تمرکز کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز یکشنبه گفت در حال حاضر کشورها به جای کنکاش کردن در این که منشأ ویروس کووید-19 دقیقا از کجا بوده، باید بر نحوه مقابله با تهدیدی که این ویروس ایجاد کرده تمرکز کنند.

وی که با شبکه تلویزیونی «روسیا 1» مصاحبه می‌کرد، افزود که هیچ دلیلی وجود ندارد که بگوییم ویروس کرونا متعمدانه شیوع پیدا کرده و اصرار بر این موضوعات نتایج خوبی به همراه نخواهد داشت.

پوتین توضیح داد که در شرایط نابسامان کنونی،‌ کشورها به جای متهم کردن یکدیگر، به متحد کردن توان خود بپردازند.

رئیس جمهور روسیه اضافه کرد که در حال حاضر زمان مقابله با چیزی است که اتفاق افتاده نه اینکه به کنکاش در این باره پرداخت که ویروس از کجا آمده است.

پوتین اضافه کرد که به طور مرتب تست کرونا می‌دهد و تا کنون تمامی نتایج این تست منفی بوده است.

از زمان شیوع ویروس کرونا مقامات آمریکایی بارها چین را منشأ شیوع ویروس کرونا معرفی کرده‌اند.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا نیز بارها اتهامات مقام‌های آمریکایی علیه چین را درباره ویروس کرونا تکرار کرده و مدعی شده که پکن به موقع در زمینه شیوع ویروس کرونا به جهان اطلاع‌رسانی نکرده است. 

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی است که چین قوانین سازمان جهانی بهداشت را نقض کرده و تا یک ماه انتقال انسان به انسان ویروس کرونا را گزارش نداد تا اینکه در نهایت این بیماری در تمام استان‌های این کشور گسترش یافت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری