کد خبر 449155

کرونا دوباره چین را به تعطیلی می‌کشاند؟

با شناسایی خوشه‌های جدید انتقال کروناویروس و به منظور مقابله با شیوع بیشتر این ویروس، حدود نیم میلیون نفر در شهر پکن و استان همسایه آن با محدودیت‌های تردد روبرو شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مقامات چین از اعمال محدودیت‌های تردد در پایتخت این کشور خبر دادند که بر اساس آن، حدود نیم میلیون نفر از سکنه شهر پکن و استان همسایه آن به منظور مهار خوشه‌های جدید انتقال کروناویروس قرنطینه شدند.

پس از آنکه شیوع کروناویروس در چین تا حدود بسیار زیادی تحت کنترل درآمد اخیرا مواردی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پکن و استان «هبئی» شناسایی شده است.

مقامات حوزه سلامت در چین امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند: شهر «آنشین» در استان هبئی که حدود ۱۵۰ کیلومتری پکن قرار دارد به طور کامل بسته شده و تحت کنترل درخواهد آمد. چنین اقدامات و محدودیت‌های شدید پیش از این در شهر «ووهان»، کانون اولیه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ اعمال شده بود.

اکنون، تنها یک عضو از هر خانواده اجازه خواهد داشت برای یکبار در روز به منظور خرید مایحتاج و دارو از خانه خارج شود.

به گزارش مدیکال اکسپرس، شناسایی موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پکن نگرانی‌هایی را از شیوع مجدد کروناویروس در چین به همراه داشت و موجب شد مقامات این شهر به انجام گسترده تست تشخیص کرونا از شهروندان اقدام کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری