کد خبر 447884

اسپوتنیک: ششمین کشتی ایران وارد بندر «لاگوئرا» در ونزوئلا شد

رسانه‌ها از پهلو گرفتن ششمین کشتی ایرانی حامل مواد غذایی برای ونزوئلا در یکی از بنادر این کشور خبر دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رسانه‌ها دوشنبه شب به وقت تهران از پهلو گرفتن  ششمین کشتی  باری خطوط کشتیرانی ایران در بندر «لاگوئرا» در ونزوئلا، کشور واقع در آمریکای جنوبی خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از وبگاه «مریین ترافیک» کشتی باری «گلسان» متعلق به خطوط کشتیرانی ایران بعد  از 36 روز دوشنبه در بندر لاگلوئرا پهلو گرفت. پیشتر سفارت ایران در ونزوئلا  در توییتی تایید کرد که این کشتی باری حامل مواد غذایی جهت افتتاح نخستین فروشگاه بزرگ ایران در ونزوئلا است. سفارت ایران در ونزوئلا اعلام کرد که هدف دیگر این ماموریت تداوم روابط دوستانه بین دو کشور است.

«حجت الله سلطانی» سفیر ایران در ونزوئلا روز شنبه در مصاحبه با شبکه خبری «المیادین» گفت که ششمین کشتی ایرانی که به سوی ونزوئلا در حال حرکت بوده و حامل مواد غذایی است.

ایران از ماه آوریل(اردیبهشت) تاکنون 5 فروند نفتکش که مجموعا حدود 1.5 میلیون بشکه بنزین حمل می‌کردند را به ونزوئلا ارسال کرده است.

وبگاه شبکه خبری «تله سور» نیز به مصاحبه سفیر ایران با رسانه‌های ونزوئلایی در روز دوشنبه اشاره کرد. حجت الله سلطانی تایید کرد  که بار حامل این کشتی ایرانی مواد غذایی است و قرار است ایران یک فروشگاه در این کشور افتتاح کند.

سلطانی در این مصاحبه گفت: «این کشتی که در 15 مه (جمعه 26 اردیبشهت) از بندر عباس عازم ونزوئلا شد  اینک در حال نزدیک شدن به بندر لاگوئرا است.»

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که این حق را دارد با هر کشوری در جهان روابط تجاری داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری