کد خبر 446724

لشکرکشی کره شمالی به سمت مرز با کره جنوبی

خبرگزاری رسمی پیونگ‌یانگ اعلام کرد،کره شمالی در نظر دارند واحدهای نظامی را در منطقه تفریحی گوهستان کامگانگ نزدیک شهر کائسونگ برای مقابله با هرگونه اقدام احتمالی کره جنوبی مستقر کند.

به گزارش یونهاپ، همچنین یک سخنگوی کره شمالی اعلام کرد که قرار است مانورهای نظامی در نزدیکی مرز کره جنوبی از سر گرفته شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در بیانیه اعلام شده از سوی خبرگزاری کره شمالی آمده است: واحدهایی در سطح یک هنگ و واحدهای تابعه زرهی و جنگی در منطقه گردشگری کومگانگ در کائسونگ مستقر می‌شوند.

این سخنگو همچنین از عقب‌نشینی پست‌های پلیس غیرنظامی از منطقه غیرنظامی شده بین دو کره و جایگزینی آنها با واحدهای ارتش خبر داد. همچنین قرار است پیونگ یانگ تمامی مانورهای نظامی خود در مرز با کره جنوبی را از سر بگیرد.

وی گفت: واحدهای توپخانه در تمام طول مرز از جمله جبهه دریایی جنوب غرب برای انجام عملیات‌های رزمی احتمالی مستقر شده‌اند و سطح گارد مرزی به بالاترین سطح کلاس رزمی ارتقا داده شده و همه مانورهای عادی نظامی در مناطق نزدیک به مرز انجام خواهد شد.

همچنین قرار است طرح‌های بیشتر اقدام نظامی از سوی وزارت ارتش به کمیسیون مرکزی ارتش حزب کارگران کره شمالی ارائه شود تا در اسرع وقت به تایید این کمیسیون برسد.

از سوی دیگر دولت کره شمالی تخریب دفتر هماهنگی دو کره در کائسونگ را تایید کرد.

در بیانیه‌ای که تلویزیون رسمی کره شمالی اعلام کرد آمده است: وزارت نبرد با دشمنان اقداماتی برای تخریب کامل دفتر هماهنگی دو کره در مجتمع کائسونگ انجام داد.

مقام های کره جنوبی روز سه شنبه از صدای انفجاری در مجتمع صنعتی کائسونگ در مرز بین دو کره خبر دادند.

اما ارتش کره جنوبی در واکنش به این اقدامات همسایه شمالی مراتب نگرانی خود را از تصمیم پیونگ یانگ در عدم رعایت توافق نظامی بین دو کشور ابراز کرد و گفت: اگر کره شمالی عملیات واقعی نظامی را آغاز کند، باید پیامدهای آن را نیز بپذیرد و هزینه آن را بپردازد.

یکی از مقام های ارشد ریاست ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای ما نگرانی خود را از این موضوع ابراز کرده اند که رهبری کره شمالی یکسری برنامه‌های مختلف نظامی را مطرح کرده که برخلاف توافقات نظامی بین دو کشور موسوم به اعلامیه پانمونجوم و توافق نظامی ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ است.

وی در ادامه گفت: چنین اقداماتی تمامی نتایج مشترک به دست آمده در طول ۲۰ سال گذشته و همچنین تلاش ها برای پیشبرد روابط بین دو کره و حفظ صلح شبه‌جزیره کره را نقش برآب می کند. اگر کره شمالی به دنبال انجام اقدامات واقعی نظامی باشد، به طور حتم هزینه آن را خواهد پرداخت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر