کد خبر 445307
کنگره آمریکا اعلام کرد:

اعمال بزرگ‌ترین اقدامات تحریمی علیه ایران/ اینستکس تحریم می‌شود

جمهوری خواهان کنگره آمریکا مدعی شده‌اند که بسته جامع تحریمی را برای اعمال بزرگترین اقدامات تحریمی علیه ایران در تاریخ رونمایی کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جمهوری خواهان کنگره آمریکا روز چهارشنبه مدعی شدند که بسته جامع تحریمی را برای اعمال بزرگترین اقدامات تحریمی علیه ایران در تاریخ رونمایی کردند که شامل اقداماتی علیه انصارالله یمن به عنوان یک سازمان تروریستی است.

این بسته ۱۱۱ صفحه‌ای از سوی کمیته مطالعات جمهوری خواهان در کنگره تهیه و رونمایی شده است.

این طرح از سوی ۱۳ نماینده جمهوری خواه تهیه شده و هدفش افزایش تحریم‌ها علیه ایران، توقف کمک به لبنان و معرفی «جبران باسیل»، وزیر خارجه سابق لبنان در فهرست افراد تحت تحریم و پایان دادن به معافیت‌های تجاری عراق در خرید و مراودات تجاری با ایران است.

در این بسته تحریمی نام ایران به عنوان یک چالش عمده در سیاست خارجی آمریکا توصیف و ۲۵ دستورالعمل با هدف مقابله با ایران طراحی و عنوان شده است.

از جمله این دستور العمل‌ها، تلاش برای عملی کردن ساز و کار ماشه (بازگشت خودکار تحریم‌های قبل از برجام علیه ایران) در برجام، تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل، دستورالعمل به وزارت خزانه داری و وزارت خارجه آمریکا برای قرار دادن نام فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران، «سردار علی حاجی زاده» در فهرست تحریمی و اعمال مجموعه کاملی از تحریم‌ها علیه همه بخش‌های زیرساختی، مالی، پتروشیمی و صنایع خودروسازی ایران است.

در این بسته تحریمی، همچنین شبکه مبادلات مالی ایران و اروپا موسوم اینستکس، بخش حمل و نقل ایران و بنیادها و نهادهای مرتبط با مقام معظم رهبری نیز هدف تحریم‌های پیشنهادی در نظر گرفته شده است.

همچنین تحریم علیه آنچه نیروهای نیابتی ایران در سوریه، عراق نامید شده، بخش دیگری از بسته تحریمی جمهوری خواهان کنگره آمریکا علیه ایران عنوان شده است.

براساس این گزارش، مسدود کردن بودجه و منابع مالی برخی وزارت‌خانه‌های عراق که با ایران ارتباطات مالی دارند و همچنین کاهش کمک‌های مالی آمریکا به نیروهای مسلح لبنان با هدف فشار بر ایران و تلاش برای خروج کامل ایران از سوریه از دیگر اهداف این بسته پیشنهادی در کنگره آمریکا عنوان شده است.

این بسته پیشنهادی همچنین شامل جزئیات دیگری است که هنوز به طور کامل اعلام نشده و هنوز برای رای گیری در مجلس نمایندگان به صورت رسمی ارائه نشده است.

با این حال به نظر می‌رسد ارائه این بسته از سوی جمهوری خواهان کنگره آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه و ضدایرانی واشنگتن علیه تهران صورت می‌گیرد.

این در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان با انتقاد از سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران از بن بست و شکست این سیاست کاخ سفید سخن گفته بودند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این‌هم‌نتیجه‌مذاکره‌با‌کفتار وحشی‌تروریستی‌‌امریکایی‌

  • ناشناس
    ۱ ۰

    همین کارها نشان می دهد ترامپ و جمهوری خواهان با هم انتخابات را می بازند و این اخرین تلاش هایشان در اخرین ماه هایشان است