کد خبر 444531

شمار جهانی جان باختگان کرونا از ۴۰۰هزار نفر عبور کرد

براساس آخرین آمار ارائه شده، با گسترش شیوع ویروس کرونا در برزیل و هند، شمار نهایی جان باختگان ویروس همه گیر کرونا در سراسر جهان در شامگاه یکشنبه به ۴۰۳هزار نفر رسیده‌است.

به گزارش وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، هم اکنون شمار مبتلایان به کرونا به هفت میلیون و ۳۸ هزار و ۹۳۴ نفر رسیده است. 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در کنار افزایش جان باختگان شمار بهبودیافتگان نیز به ۳ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۴۷۵ نفر رسیده است. 

طبق آخرین آمار بدست آمده با گسترش شیوع ویروس کرونا در جهان، آمریکا با داشتن یک میلیون ۹۹۶ هزار و ۵۷۱ مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در جایگاه اول بیشترین مبتلایان و برزیل نیز با ۶۷۸ هزار و ۳۶۰ نفر در جایگاه دوم قرار داد. 

به دنبال سیاست‌های یکجانبه‌گرایی دولت ترامپ در ۲۴ ساعت گذشته شمار ۱۰۹ نفر به علت ویروس کرونا در آمریکا جان خود را از دست داده و هم اکنون شمار نهایی جان باختگان آمریکا ناشی از کرونا به ۱۱۲ هزار و ۲۰۵ نفر رسیده است. 

در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مکزیک، هند و روسیه گزارش شده است. ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. 

 «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانس خبری ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام کرد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر