کد خبر 444338

برنی سندرز: طرح الحاق کرانه باختری باید متوقف شود

نامزد پیشین حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در یک پیام ویدئویی خواستار توقف فوری طرحهای الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «برنی سندرز» سناتور آمریکایی و رقیب پیشین «جو بایدن» در کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا روز شنبه در واکنش به تظاهرات هزاران تن از مردم تل آویو علیه طرحهای الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی با انتشار یک پیام ویدئویی نسبت به این تظاهرات ابراز دلگرمی کرد و گفت: «از اینکه می بینم بسیاری از شما، اعراب و یهودیان بطور یکسان برای صلح، عدالت و دموکراسی محکم ایستاده اید، بی نهایت دلگرم می شوم».

وی در ادامه افزود: «نقشه های برای الحاق هر بخشی از کرانه باختری باید متوقف شود. این اِشغال باید پایان پذیرد و ما باید برای آینده ای همراه با برابری و شأن برای تمام مردم اسرائیل و فلسطین همکاری کنیم».

برنی سندرز همچنین خاطرنشان کرد که «تنها آینده [قابل تصور] یک آینده مشترک است. ما آن [آینده] را با همدیگر خواهیم ساخت. من در این همبستگی در کنار شما هستم».

گفتنی است که عصر روز شنبه هزاران اسرائیلی با ماسک‌هایی بر صورت و حفظ فاصله از یکدیگر برای پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا، در اعتراض به طرحهای پیشنهادی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی به خیابان‌های تل آویو ریختند.

این معترضان بنرهایی در دست داشتند که بر روی آن این عبارت نقش بسته بود: «نه به الحاق، نه به اِشغال، آری به صلح و دموکراسی».

یک عکاس خبرگزاری رویترز و رسانه‌های اسرائیلی برآورد کردند که تعداد تظاهرکنندگان در میدان رابین شهر تل آویو بالغ بر چند هزار نفر بود.

به رغم این اعتراض‌ها، نتانیاهو روز یکم ژوئیه را به عنوان تاریخ آغاز طرح خود برای الحاق شهرک‌های یهودی نشین و دره رود اردن در کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی تعیین کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری