کد خبر 444083

داوجونز ۸۰۰ واحد رشد کرد

با کند شدن سرعت رشد بیکاری در امریکا، امیدها برای آغاز سرعت گرفتن ریکاوری اقتصاد این کشور تقویت شد و سهام وال‌استریت جهش کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در پایان معاملات روز جمعه آمریکا (بامداد شنبه به وقت تهران)،با کند شدن سرعت رشد بیکاری در امریکا، امیدها برای آغاز سرعت گرفتن ریکاوری اقتصاد این کشور تقویت شد و سهام وال‌استریت جهش کردند

کامپوزیت نزدک به اولین شاخص در بین ۳ شاخص مهم سهام آمریکا تبدیل شد که با بازگشت کامل از سقوط ناشی از بحران کرونا مجدداً رکوردی تاریخی به ثبت رساند. این شاخص با ۲ درصد یا ۱۹۸.۲۷ واحد جهش در ۹۸۱۴.۰۸ واحد بسته شد و در بین روز هم رکورد تاریخی ۹۸۴۵.۶۹ واحد را به ثبت رساند.

کامپوزیت نزدک که در آغاز امسال بیش از ۲۵ درصد سقوط کرده بود، حالا تا به اینجای کار، به رشد سالانه ۹.۳ درصدی دست یافته است.

شاخص میانگین صنعتی داو جونز ۸۲۹.۱۶ واحد یا ۳.۱ درصد جهش کرد و در ۲۷٫۱۱۰.۹۸ واحد به کار خود پایان داد.

اس‌اندپی ۲.۶ درصد یا ۸۱.۵۸ واحد جهش کرد و به ۳۱۹۳.۹۳ واحد بازگشت.

با جهش بزرگ سهام در روز جمعه حالا اس‌اندپی تنها ۱ درصد از سطح آغاز امسال خود پایین‌تر است. این در حالی است که این شاخص در بدترین حالت ۳۰.۳ درصد نسبت به ابتدای سال سقوط کرده بود. داوجونز هم که امسال تا ۳۴.۶ درصد سقوط کرده بود حالا تنها ۵ درصد از سطح ابتدای امسال خود پایین‌تر است.

از لحاظ هفتگی داوجونز ۶.۸ درصد، اس‌اندپی ۴.۹ درصد و کامپوزیت نزدک ۳.۴ درصد رشد کردند.

وزارت کار آمریکا اعلام کرد بازار کار این کشور در ماه گذشته رقم شوکه کننده ۲.۵ میلیون شغل اضافه کرده و نرخ بیکاری هم به شکلی غیرمنتظره به ۱۳.۳ درصد افت کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری