کد خبر 443870

نیویورک‌تایمز: ارتش را وارد عمل کنید

مخاطبان یک روزنامه آمریکایی به‌خاطر انتشار یادداشت یک سناتور جمهوری‌خواه تندرو در این نشریه، استعفای سردبیر آن را خواستار شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یادداشت روز چهارشنبه «تام کاتن» سناتور تندرو آمریکایی در روزنامه نیویورک‌تایمز، موجی از انتقادات علیه این نشریه را برانگیخت.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، مخاطبان نیویورک‌تایمز در واکنش به یادداشت کاتن با عنوان «ارتش را وارد عمل کنید»، استعفای سردبیر مربوطه را خواستار شده و اشتراک این روزنامه را لغو کردند.

کاتن در این یادداشت نوشته است، گارد ملی و پلیس نتوانسته‌اند به اعتراضات اخیر آمریکا  خاتمه داده و «قانون‌شکنان را بازداشت کند».

این سناتور که همواره حامی طرح‌های ضدایرانی است پیش‌تر نیز در نیویورک‌تایمز یادداشتی درباره ترور سردار «قاسم سلیمانی» نوشته بود.

13990315000429_Test_PhotoN

یکی از مخاطبان نیویورک‌تایمز در پیامی توئیتری با قرار دادن تصویر این دو یادداشت کاتن نوشت: «شاید بتوان او را نامتعادل‌ترین نومحافظه‌کار جنگ‌طلب در کل تاریخ کنگره نامید».

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه بر خلاف نظر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور با استفاده از قانونی خاص جهت استفاده از نیروهای ارتش برای سرکوب اعتراضات سراسری در این کشور مخالفت کرد.

این اعتراضات از دوشنبه هفته گذشته و با فیلمی شروع شد که نشان می‌داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه‌پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ مظنون سیاه‌پوست که «جورج فلوید» نام داشت و همچنین به آغاز تظاهرات‌هایی علیه تبعیض نژادی منجر شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر