کد خبر 442563

گردشگری جهانی با بدترین بحران در تاریخ خود مواجه شده است

آژانس گردشگری جهانی زیرمجموعه سازمان ملل گزارش داد که طی سال جاری شاهد کاهش ۷۰درصدی در صنعت گردشگری بین‌المللی خواهیم بود که بدترین بحران در تاریخ صنعت گردشگری به شمار می‌رود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل آژانس گردشگری سازمان ملل، طی مصاحبه‌ای گفت: شیوع ویروس کرونا ممکن است به از دست رفتن 110 میلیون فرصت شغلی مرتبط با صنعت گردشگری بین‌المللی در سراسر جهان منجر شود.

وی افزود: با فرض اینکه کشورهای جهان مرزهای خود را در ماه آگوست به روی گردشگران خارجی باز کنند، پیش‌بینی‌ می‌شود شاهد سقوط 70 درصدی تعداد گردشگران در جهان باشیم.

در حالی که کشورهای اروپایی برای استقبال از گردشگران تابستانی در حال کاهش محدودیت‌های اجتماعی هستند و آماده می‌شوند تا مرزهای خود را باز کنند، در شرایطی که ویروس کرونا هنوز کنترل نشده است دیگر کشورها علاقه‌ای به این کار ندارند.

پولولیکاشویلی می‌گوید: اگر چه ممکن است مدتی طول بکشد که صنعت گردشگری بین‌المللی دوباره به شرایط خود بازگردد اما ممکن است این روند خیلی زود اتفاق بیفتد.

شیوع ویروس کرونا، به شدت به صنعت گردشگری آسیب زده چرا که تقریبا مسافرت‌های بین المللی را متوقف کرد.

در سایه شیوع این بیماری برخی شرکت‌های هواپیمایی ورشکست شدند و دیگر فعالان این صنعت و حتی شرکت‌های تولید کننده هواپیما مجبور شدند ده‌ها هزار کارمند خود را با هدف کاهش هزینه‌ها و گذر از بحران اخراج کنند.

به گزارش شورای گردشگری و مسافرت جهانی، صنعت گردشگری 10.3 درصد تولید ناخالص جهانی را ایجاد کرده و 330 میلیون نفر در سراسر جهان، در آن اشتغال دارند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری