کد خبر 441761

جو بایدن سرانجام پس از ۲ ماه رویت شد

جو بایدن، نامزد بالقوه دموکرات‌های آمریکا در انتخابات نوامبر که بیش از دو ماه در هیچ مراسمی دیده نشده بود، عاقبت در مراسم «روز یادبود» که در نزدیکی منزلش برگزار می‌شد، حاضر شده و حلقه گلی به کشته‌شدگان ارتش کشورش تقدیم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا ، این نامزد بالقوه دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری، از زمان لغو ناگهانی گردهمایی انتخاباتی دهم مارس خود در کلیولند که به علت شیوع کرونا بود، بیشتر کمپین انتخاباتی‌اش را از منزلش در «ویلمینگتون» ایالت دلاور مدیریت کرده است.

بایدن بدون اعلام قبلی در مراسم روز دوشنبه به همراه همسرش ظاهر شد و هر دو ماسک به صورت داشتند. بر خلاف او، دونالد ترامپ و همسرش که در مراسم‌های مشابهی در قبرستان «آرلینگتون» ایالت ویرجینیا و «قلعه مک‌هنری» در «بالتیمور» ایالت مریلند حضور داشتند، با وجود توصیه مقام‌های درمانی، از پوشیدن ماسک امتناع کردند.

جو بایدن بعد از ادای احترام به کسانی که جان خود را در نیروی ارتش ایالات متحده آمریکا از دست داده‌اند، گفت: «هرگز جانفشانی‌هایی که این مردان و زنان داشتند، فراموش نکنید. هرگز، فراموش نکنید. از حضور در اینجا مفتخرم.

حضور کم‌رنگ بایدن در دوران پاندمی کرونا بسیار محسوس بوده است و اقدام روز دوشنبه او می‌تواند نقطه عطفی در کارزار ریاست جمهوری او باشد که به شدت تحت تاثیر این پاندمی است. در حالی که امکان برگزاری مراسم‌های سنتی نظیر گردهمایی‌های انتخاباتی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، حضور بایدن نشان می‌دهد که او قصد ندارد تمام پنج ماهی که تا انتخابات زمان باقی مانده است، در منزل سر کند.

ارسال نظر