کد خبر 439479

ترامپ: آمریکا را به دلیل کرونا تعطیل نخواهیم کرد

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت قصد ندارد کشور را به دلیل کووید-۱۹ برای پنج سال بسته نگه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گفت که گام‌های چشمگیری در راستای توسعه واکسن‌ها و داروها علیه ویروس کرونا برداشته شده است.

وی که در کنفرانس خبری کاخ سفید درباره اقدامات دولت آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا صحبت می‌کرد، افزود: «امیدهایی وجود دارد تا واکسن کرونا تا پایان سال یا شاید قبل از آن آماده شود.»

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنانش گفت که تقریبا تمامی ایالت‌ها در حال بازگشایی هستند. او گفت: «چه واکسن وجود داشته باشد چه نباشد ما بر می‌گردیم.»

وی گفت که در حال حاضر آزمایش 14 واکسن ویروس کرونا در حال انجام بوده و به محض به نتیجه رسیدن تولید آن به سرعت انجام خواهد شد.

ترامپ گفت: «در حال حاضر قدرتمندترین نیروهای مسلح در تاریخ بشریت را داریم و از آنها برای پروژه تحقیق درباره ویروس کرونا استفاده می‌کنیم.«

رئیس جمهور آمریکا گفت: «اگر به واکسن ویروس کرونا دست یابیم در اختیار همگان قرار خواهیم داد و اگر هر کشوری به واکسن این ویروس دست یافت با آن همکاری خواهیم کرد.»

وی همچنین گفت اگر چین به واکسن ویروس کرونا دست یافت آماده همکاری با این کشور هستیم.

ترامپ در این کنفرانس خبری گفت که مدارس را بازگشایی خواهد کرد و اقتصاد آمریکا با قدرت باز خواهد گشت.

وی افزود: «پس از بازگشایی، ما طرح بزرگی برای جلوگیری از شیوع کرونا داریم اما این بدان معنا نیست که قصد داریم کشور را به دلیل کووید-19 برای پنج سال بسته نگه داریم.»

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر از چین انتقاد کرد و گفت که این ویروس از چین آمد و باید پیش از آنکه در بقیه جهان شیوع پیدا می‌کرد، در چین متوقف می‌شد.

ترامپ همچنین گفت فرض می‌کنیم که آمارها درباره تلفات کرونا صحیح باشد.

بر اساس آخرین آمار، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از یک میلیون و 469 هزار نفر رسیده و تلفات کرونا در این کشور نیز از 87 هزار نفر فراتر رفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر