{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 439135

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که اگر واشنگتن به دلیل ویروس کرونا طولانی مدت منتظر بازگشایی اقتصادی باقی بماند، اقتصاد این کشور با خطر فروپاشی مواجه خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، «استیفان منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا دیروز، چهارشنبه درباره لطمه بزرگی که ممکن است متوجه اقتصاد این کشور به دلیل شیوع کرونا شود، هشدار داد.

منوشین که با شبکه خبری «فاکس نیوز» گفت‌وگو می‌کرد، گفت که اگر دولت آمریکا به صورت برای طولانی مدت منتظر بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی باقی بماند، اقتصاد این کشور با خطر بزرگی مواجه خواهد شد.

وزیر آمریکایی افزود: اگر طولانی مدت منتظر باقی بمانیم، با خطر فروپاشی اقتصادی و تاثیر آن بر سلامت و بهداشت مواجه خواهیم شد.

وی تاکید کرد که بخش اقتصادی نیاز به حمایت مالی بیشتری دارد و دولت برای تحقق این امر مبالغ زیادی را اختصاص خواهد داد.

وزیر خزانه‌داری ایالات متحده پیش‎بینی کرد که این کشور در سه ماهه آینده امسال، شرایط «بسیار سختی» را از لحاظ اقتصادی پیش روی خود داشته باشد، اما اگر اقتصاد کشور با دقت بازگشایی شود، عملکرد شاخص‌های بعدی بهبود خواهد یافت.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش 22 هزار و 232 مبتلا در 24 ساعت گذشته، به مجموع یک‌میلیون و 408 هزار و 636 مبتلا رسیده است؛ تاکنون حدود 85 هزار مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌ است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری