{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 439107

سخنگوی وزارت خارجه مکزیک در حالی از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داده که در روزهای گذشته یکی از مقامات ریاست جمهوری این کشور نیز به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شیوع کرونا در مکزیک افزایش یافته و اینک مقامات دولتی به این ویروس مبتلا شده اند به طوریکه در روزهای گذشته یک مقام دفتر ریاست جمهوری این کشورجان خود را از دست داد و سخنگوی وزارت خارجه مکزیک نیز به کرونا مبتلا  شد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» «روبرتو ولساکو» سخنگوی وزارت خارجه مکزیک که روابط نزدیکی با وزیر خارجه این کشور دارد، سه شنبه شب اعلام کرد که به بیماری کووید-19 مبتلا شده است. این در حالی است که در روزهای گذشته یکی از مقامات دفتر ریاست جمهوری مکزیک نیز به دلیل بیماری کووید-19 جان خود را از دست داد.

روز سه شنبه مرگبارترین روز در مکزیک از لحاظ شمار کشته های ناشی از کرونا بود به طوریکه 353 نفر از اهالی این کشور جان خود را از دست دادند.  در روزهای گذشته چندین مقام این کشور از جمله معاون وزیر کشور مکزیک و یک بازرس دولتی به کرونا مبتلا شدند.

این در حالی است که طبق گفته شهر‌دار یکی از شهر‌های هم‌مرز مکزیک با آمریکا، اکثر افرادی که در این شهر تست کرونای مثبت داشته‌اند از آمریکا آمده بودند. شهر‌دار شهر مرز نوگالس به رسانه‌های خبری مکزیک گفت اکثر افرادی که آمریکا را به مقصد این شهر ترک می‌کنند، به بیماری کووید-19 مبتلا بوده‌اند.

بر اساس گزارش وبگاه مرجع «ورلدو میترز» ، آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مکزیک 38 هزار و 324 نفر است که از این تعداد 3 هزار و 926 نفر کشته‌ شده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری