کد خبر 438245

جوزپ بورل:

اتحادیه اروپا به حفظ روابط مثبت با چین ادامه می‌دهد

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا از تداوم روابط مثبت با چین به عنوان یک قدرت جهانی و لزوم اتخاذ رویکردهای بهتر در اروپا و در مواجهه با بحران‌هایی شبیه کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با یک شبکه خبری اروپایی از تداوم همکاریها با چین خبر داد.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحلادیه اروپا در گفت وگو با شبکه خبری «یورو نیوز» که در روزهای گذشته صورت گرفته، گفت: «ما روابط مثبتی با چین داریم. کار من تلاش برای حفظ این روابط است.»

 بورل در ادامه گفت: «من چین را به عنوان یک رقیب سیستماتیک نمی‌شناسم. در گزارش راهبردی سال گذشته اتحادیه اروپا در این زمینه آمده بود، نگاه یک جانبه به چین نکنید. این یک رابطه پیچیده است. قدرتها معمولا تحت فشار قرار می‌گیرند... ما هم همین کار را انجام می‌دهیم.»

 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره روابط با آمریکا و رئیس جمهور این کشور نیز گفت: «ما با دونالد ترامپ رابطه نداریم. ما با ایالات متحده آمریکا روابط داریم. این یک رابطه بین سازمانی است، نه یک رابطه شخصی.»

بورل در این مصاحبه  به لزوم رویکردهای هماهنگ‌تر در اتحادیه اروپا در مواجهه با فوریت‌های بهداشتی در آینده اشاره کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در روزهای گذشته نیز در یک مصاحبه گفت،  با توجه به تاثیرات جهانی بحران شیوع کرونا باید کشورها به اتخاذ تدابیر یکجانبه پایان دهند و به راه‌حل‌های مبتنی بر چند جانبه‌گرایی روی آورند و باید نهادهای بین‌المللی از قبیل سازمان ملل تقویت شوند نه اینکه تضعیف شوند.

بورل افزود که اگر ما واقعا در جهان آینده حکمرانی کنیم باید چندجانبه گرایی را بیشتر از قبل تقویت کنیم چرا که راه حلهای یکجانبه آسیب‌های بیشتری وارد می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر