{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438205

وزارت خارجه روسیه با اعتراض به «پیام تبریک اخیر واشنگتن به مناسبت روز پیروزی»، از آمریکا خواسته است تا تاریخ را تحریف نکند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که گفتگوهای جدی را با مقامات آمریکایی در ارتباط با اعتراض به «پیام تبریک اخیر واشنگتن به مناسبت روز پیروزی» دنبال کرده است.

وزارت خارجه روسیه در این ارتباط با اشاره به پیام تبریک اخیر دولت آمریکا به مناسبت روز پیروزی در جنگ جهانی دوم اعلام کرده که این نوع پیام و این گونه تلاش‌ها با هدف تحریف تاریخ پیروزی بر نازیسم و مشارکت قاطعانه ما در این رویداد صورت گرفته است.

وزارت خارجه روسیه همچنین با انتقاد از پیام اخیر آمریکا به مناسبت پیروزی در جنگ جهانی دوم گفته است که ما نمی‌توانیم اظهارات منتشر شده از سوی کاخ سفید در ارتباط با پیروزی بر نازیسم که در آن فقط به مشارکت آمریکا و انگلیس اشاره شده بود را نادیده بگیریم.

مسکو همچنین از واشنگتن خواسته است تا تاریخ را بازنویسی و تحریف نکند.

روز گذشته و به مناسبت پایان جنگ جهانی دوم، کاخ سفید در توئیتی بدون اشاره به نقش اتحاد جماهیر شوروی در پایان این جنگ، نوشته بود روز هشتم ماه می سال ۱۹۴۵ آمریکا و انگلیس بر آلمان نازی پیروز شدند.‌

این اقدام آمریکا موجب خشم روسیه شده به طوری که «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پیام تبریک توئیتری کاخ سفید به مناسبت پایان جنگ جهانی دوم را که در آن اشاره‌ای به نقش کشورش نشده است، توهین آمیز خوانده و اعلام کرده بود که مسکو نمی‌تواند با این اشتباه کنار بیاید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری