{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437965

بحران کرونا و رکود اقتصادی ناشی از آن موجب‌شده درآمدهای مالیاتی دولت آلمان ۱۰۰میلیارد یورو کاهش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، امسال درآمد مالیاتی دولت به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی‌های ناشی از آن دست‌کم ۱۰۰ میلیارد یورو کمتر از سال گذشته است.
در این رابطه «اکهارت ربرگ» سخنگوی سیاست‌های بودجه‌ای فراکسیون دموکرات مسیحی (CDU) در پارلمان آلمان گفت: فقط دولت فدرال با کاهش ۴۰ میلیارد یورویی این درآمدها مواجه شده و این در حالی است که در مجموع افت درآمدهای مالیاتی دولت‌های ایالتی، بخشها و شهرداری‌ها دست‌کم ۱۰۰ میلیارد یورو برآورد می‌شود.
ربرگ پیش‌بینی کرد، تصویب بودجه تکمیلی دیگری در دولت فدرال برای فائق آمدن بر این مشکل ضروری خواهد بود.
پیش از این نیز وزارت دارایی آلمان از برآورد خود مبنی بر کسری ۸۲ میلیارد یورویی درآمدهای دولت در شرایط بحرانی کنونی خبر داده بود.

در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ کشورهای اروپایی به ویژه اعضای اتحادیه اروپا متحمل فشارهای اقتصادی سنگینی شدند. در برخی از این کشورها بیشتر از دو ماه شرایط قرنطینه‌ای شدیدی به اجرا درآمد که کشورها را به حالت تعطیل درآورده ‌بود.

طبق محاسبات پنج موسسه پژوهشی اقتصادی مهم در آلمان، داده‌های موجود نشان می‌دهد این کشور در آینده نزدیک با «رکود اقتصادی جدی» روبرو خواهد شد.

گزارش‌هایی که بیستم فروردین در مونیخ منتشر شد پیش‌بینی می‌کنند تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری میلادی حدود ۴.۲ درصد کاهش یابد که این رقم کمترین میزان از زمان جنگ جهانی دوم و ۲ برابر سه ماهه نخست دوره بحران مالی در سال ۲۰۰۹ به شمار می‌رود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری