{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437960

وزیر خارجه روسیه در رایزنی با همتای کوبایی خود از رویکرد تحریم و فشار آمریکا علیه کشورهای مخالف سلطه گری ایالات متحده انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگو با همتای کوبایی خود خواستار رفع تحریمهای  یکجانبه آمریکا  علیه برخی کشورهای مخالف سلطه گری آمریکا از جمله کوبا شد.

 «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز جمعه در تماس تلفنی با  «برونو رودریگز» همتای کوبایی خودبه مناسبت سالگرد از سرگیری روابط دیپلماتیک بین روسیه و کوبا اظهار داشت که روابط راهبردی بین دو کشور به طور فزاینده ای ادامه خواهد یافت.

لاوروف در این گفت وگو تحریمهای آمریکا علیه برخی کشورها را نقض قوانین بین الملل و تهدیدی جهانی علیه کشورها برشمرد و مقابله با آن را خواستار شد.

وزیر خارجه کوبا نیز بر تداوم دوستی، همبستگی، احترام متقابل و تعمیق همکاری مثمرثمر با روسیه اشاره کرد.

 وزیر امور خارجه کوبا هفته گذشته نیز در توییتی  خواستار خاتمه تحریمهای اقتصادی، تجاری و مالی واشنگتن علیه کوبا شد. رودریگز در این توییت با تاکید بر جنایتکارانه و غیر انسانی بودن چنین تحریمهایی نوشت: «تاثیر این تحریمها در برهه ای که کشورها با بیماری همه گیر" کووید-19 " مواجه هستند، شدیدتر است.»

دولت آمریکا در اقدامی غیر انسانی مانع ارسال ماسک و دیگر تجهیزات پزشکی به کوبا برای مبارزه با ویروس کرونای جدید شده و یک شرکت سوئیسی تامین کننده اقلام بهداشتی در نامه ای خطاب به دولت کوبا اعلام کرده که متاسفانه تمام روابط تجاری  با این کشور به دلیل تحریمها معلق شده و تنها با مجوز وزارت خزانه‌داری آمریکا از سرگیری مراودات میسر است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری