{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437072

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بار دیگر از چین خواست تا درباره منشا شیوع ویروس کرونا شفاف عمل کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ترامپ پیش از ترک آریزونا گفت که آمریکا گزارشی درباره جزئیات منشا ویروس کرونا منتشر خواهد کرد. با اینحال او اشاره ای به جزئیات و یا زمان انتشار این گزارش نکرد.

هرچند ترامپ انگشت اتهام را به عنوان عامل اصلی شیوع این ویروس به سمت چین گرفته اما او و مقامات دیگر کاخ سفید نظرات متفاوتی درباره منشا دقیق این ویروس دارند.

روز یکشنبه مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت که مدارک قابل توجهی درباره شیوع ویروس از مرکز ویروس شناسی شهر ووهان دارد اما در عین حال نتیجه گیری نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره دست ساز نبودن این ویروس را نیز رد نکرد.

روز سه شنبه نیز مارک کیلی، فرمانده ارشد آمریکایی گفت هنوز مشخص نیست که منشا ویروس کرونا، بازار حیوانات وحشی در چین، مرکز ویروس شناسی و یا مکان دیگری است.

ترامپ که پیشتر از عملکرد چین در کنترل ویروس کرونا تمجید کرده بود گفت: ما از آنها میخواهیم که شفاف باشند. ما می خواهیم که بفهمیم چه اتفاقی افتاده تا هرگز این اتفاق تکرار نشود.

رئیس امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد تعداد زیادی محققان و دانشمندان به طبیعی بودن سرچشمه ویروس کرونا اطمینان پیدا کرده‌اند.

مایکل راین 12 اردیبهشت در نشست خبری سازمان بهداشت جهانی در ژنو در پاسخ به تردیدهای مطرح‌شده نسبت به سرچشمه ویروس کرونا گفت: تعداد زیادی از محققان و دانشمندان توالی ژنوم ویروس کرونا را مورد بررسی قرار داده ‎اند و نسبت به طبیعی بودن سرچشمه این ویروس اطمینان پیدا کرده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری