کد خبر 437068

رویترز بررسی کرد؛

محبوبیت جو بایدن رو به کاهش است

بررسی رویترز نشان می‌دهد که طی یک هفته گذشته، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در مقایسه با ترامپ که در زمینه اشتغال زایی فعال‌تر است، محبوبیت خود را از دست داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، نظرسنجی که مشترکاً از سوی مرکز سنجش افکار عمومی «ایپسوس» و خبرگزاری رویترز انجام شده حاکی از کاهش محبوبیت جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، طی یک هفته اخیر است.

اگرچه بایدن هنوز با ۲ درصد اختلاف و به نسبت ۴۳ به ۴۱ درصد از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، پیشتاز است؛ اما نسبت به هفته گذشته، ۴ رتبه و نسبت به یک هفته قبل‌تر، ۶ رتبه تنزل پیدا کرده است.

از عمده دلایل اُفت محبوبیت بایدن این است که در میانه بحران کرونا، به رغم برگزاری نشست‌های مجازی، وی آنگونه که باید در انظار رای دهندگان نیست.

این در حالی است که ترامپ به دلیل برگزاری نشست‌های خبری ویژه کرونا و به رغم گاف‌های گاه و بیگاهی که می‌دهد، در مرکز مبارزه با بیماری است که در آمریکا بیش از سایر نقاط جهان همه‌گیر شده است.

از سوی دیگر، طرح اتهامات جنسی علیه بایدن، این روزها تیتر اغلب خبرها درباره وی را به خود اختصاص داده و اگرچه رویترز این مورد را در نظرسنجی خود لحاظ نکرده؛ به مؤثر بودن آن در کاهش محبوبیت نامزد دموکرات، اذعان می‌کند.

طبق نظرسنجی انجام گرفته، ۴۵ درصد آمریکایی‌ها بر این باورند که ترامپ در زمینه ایجاد مشاغل تواناتر است. این در حالی است که بایدن در زمینه اشتغال‌زایی، ۱۳ پله عقب‌تر از ترامپ ایستاده است.

همچنین، ۳۷ درصد از رای دهندگان نحوه مدیریت بحران کرونا از سوی ترامپ را می پسندند حال آنکه در این زمینه نیز بایدن با ۲ پله اختلاف، از رقیب جمهوریخواه عقب است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر