کد خبر 436741

چین: باید برای درگیری نظامی با آمریکا آماده باشیم

گزارش یک نهاد رسمی چین هشدار داده دولت این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا باید برای وقوع بدترین سناریو یعنی درگیری احتمالی با آمریکا باشد. افراد مطلع در گفتگو با خبرگزاری رویترز مدعی شده‌اند این گزارش را وزارت امنیت کشور چین تدوین کرده و آن را به رهبران این کشور از جمله «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور چین ارائه کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، گزارش یک نهاد دولتی چین هشدار داده که موج فزاینده لفاظی‌های خصمانه علیه پکن به دلیل شیوع کرونا ممکن است رابطه این کشور با ایالات متحده را به سمت درگیری نظامی سوق دهد.

افراد مطلع در گفتگو با خبرگزاری رویترز مدعی شده‌اند این گزارش را وزارت امنیت کشور چین تدوین کرده و آن را به رهبران این کشور از جمله «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور چین ارائه کرده‌اند.

در گزارش وزارت امنیت چین آمده احساسات چین‌ستیزانه در دنیا در بالاترین سطح بعد از حادثه میدان تیان‌آمن در سال ۱۹۸۹ قرار گرفته است.

افراد آشنا به محتوای این گزارش که خبرگزاری رویترز اشاره‌ای به نام آن‌ها نکرده گفته‌اند چین بعد از شیوع کرونا با موج احساسات چین‌ستیزانه‌ای روبرو است که ایالات متحده هدایت آن را بر عهده گرفته است. در این گزارش رسمی تصریح شده چین در بدترین سناریو باید برای درگیری مسلحانه میان این دو قدرت جهانی آماده باشد.

یک اندیشکده وابسته به وزارت امنیت کشور چین («موسسه روابط معاصر بین‌المللی») هم این گزارش را منتشر کرده است. یک سخنگوی وزارت خارجه چین به خبرگزاری رویترز گفت: «اطلاعی در این مورد ندارم.»

 

ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    تو این اوضاع کرونایی همین کمه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری