{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 436203

ایالات متحده که در بحران ویروس کرونا و فروپاشی اقتصادی ناشی از آن دست و پا می‌زند، اینک در وحشت زنبورهای سرخ قاتلی است که می‌توانند کلونی‌های زنبوران عسل را ویران سازند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این زنبورهای غول پیکر که آرواره‌هایی شبیه آرواره کوسه دارند، در عرض یک ساعت می‌توانند کندوهای زنبور عسل را ویران سازند و از آنها برای تغذیه بچه‌های خود استفاده کنند.

آنها نیش‌های قوی دارند که همچون فولاد داغ به بدن فرو می رود و حتی می‌تواند از لباس محافظ زنبورداران هم عبور کند.

گفته می‌شود این زنبورها در آسیا هستند و در ژاپن سالانه ۵۰ نفر را به کام مرگ می‌کشانند و اینک این زنبورها برای نخستین بار به ایالات متحده رسیده‌اند.

دانشمندان نگران آن هستند که این زنبورهای مهاجم بتوانند جمعیت زنبور عسل را در آمریکا از بین ببرند و چنان حضوری عمیقی پیدا کنند که همه امیدها برای نابودی آنها از بین برود.

کریس لونی یکی از حشره شناسان اداره کشاورزی ایالت واشنگتن گفته است برنامه ما این است که از استقرار آنها جلوگیری کنیم. اگر در ۲ سال آینده نتوانیم این کار را انجام دهیم ، احتمالا دیگر نمی‌توان این کار را انجام داد.

علاوه بر اندازه آن، این زنبور سرخ قاتل ظاهری متمایز دارد، با چهره‌ای کارتونی و آتشین همچون چشمان اشک‌آلود مرد عنکبوتی و نوارهای نارنجی و سیاه که بدن آن را چون ببر کرده است و بال‌های پهن و شفاف مانند یک سنجاقک کوچک دارد.

کارشناسان آمریکایی هنوز نمی‌دانند چقدر از این زنبورهای سرخ قاتل خود را به این کشور رسانده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری