کد خبر 436153

ثبت ۶۲۱مورد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در بیمارستان‌های انگلیس

وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد طی ۲۴ساعت گذشته ۶۲۱نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در بیمارستان‌های این کشور جان باخته‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وزارت بهداشت انگلیس روز شنبه اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته در بیمارستان‌های این کشور 621 مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) به ثبت رسیده است.

با احتساب آمارهای جدید، تعداد قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از 28 هزار نفر رسیده و این کشور اکنون فاصله چندانی تا پشت سر گذاشتن ایتالیا و قرار گرفتن در جایگاه دوم جهان (پس از آمریکا) از لحاظ شمار قربانیان ویروس کرونا ندارد.

آماری که وزارت بهداشت انگلیس به‌عنوان آمار رسمی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در این کشور منتشر می‌کند، در واقع آمار مبتلایان فوت‌شده در بیمارستان‌ها است و به همین دلیل آمار واقعی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در انگلیس بسیار بیشتر از رقم اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت این کشور برآورد می‌شود.

هفته گذشته نشریه انگلیسی «فایننشال تایمز» با استناد به آمارهای دفتر ملی آمار انگلیس (ONS) فاش کرد که با احتساب بیمارانی که خارج از بیمارستان‌های این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند، شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از 41 هزار نفر می‌رسد؛ این رقم بیش از 2 برابر آمار رسمی اعلام‌شده از سوی مقامات بخش بهداشت و درمان انگلیس تا روز انتشار گزارش فایننشال تایمز (چهارشنبه 22 آوریل) بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر