کد خبر 435834

هشدار سازمان ملل:

نیم میلیارد نفر در کرونا فقیر می‌شوند

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت احتمال دارد که در نتیجه شیوع ویروس کرونا در جهان ۵۰۰میلیون نفر فقیر شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از یورونیوز، گوترش روز جمعه با اعلام این مطلب همچنین درباره «نبود همبستگی کافی» با کشورهای در حال توسعه در جهان نیز هشدار داد و خواستار ایجاد این همبستگی شد. دبیر کل سازمان ملل با ذکر این که ابزارهای لازم برای مقابله با ویروس کرونا «باید در همه جا و در دسترس همه باشد» خواستار آماده‌سازی یک بسته کمک مالی برای تمام کشورها به ارزش حداقل ده درصد از کل اقتصاد جهانی شد.

وی گفت: «من به ویژه از عدم همبستگی کافی با کشورهای در حال توسعه نگران هستم، هم در تجهیز آنها برای رویارویی با همه‌گیری کووید ۱۹ که خطر گسترش آن مانند آتش‌سوزی است و هم برای تأثیرات چشمگیر اقتصادی و اجتماعی آن.»

سازمان ملل متحد پیش از این شیوع ویروس مرگبار کرونا را «بدترین بحران بشری» و صندوق بین المللی پول آن را «وحشتناک‌تر از بحران اقتصادی دهه سی میلادی قرن بیستم» خوانده بودند.

آکسفام، سازمان مردم نهاد فعال در زمینه امدادرسانی به فقرا نیز روز پنجشنبه نهم آوریل هشدار داده بود که اگر اقدام فوری برای کمک مالی به کشورهای در حال توسعه صورت نگیرد، تبعات اقتصادی ناشی از کرونا می‌تواند نیم میلیارد نفر را به زیر خط فقر بکشاند.

EW3zLuaWoAAe5r-

بیشتر بخوانید
ارسال نظر