کد خبر 435828

اظهارات «پمپئو» هیچ جایگاهی در حقوقی بین‌الملل ندارد

سفیر ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: آنچه از سوی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و برخی دیگر از مقامات آمریکایی مطرح می‌شود، مردود بود و هیچ جایگاهی در حقوق بین‌الملل ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مجید تخت‌روانچی سفیر ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در پاسخ به سوالی در زمینه اقدام آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران برای مدتی نامحدود، گفت: طبیعی است که کشورها چنین چیزی را نمی‌پذیرند و قبول نخواهند کرد که خودشان را در کار بسیار زشتی که آمریکایی‌ها خلاف حقوق بین‌الملل انجام می‌دهند، شریک کنند.

وی با بیان اینکه این اقدام آمریکایی‌ها فرض باطلی است و بیشتر به یک طنز شباهت دارد، اظهار داشت: اینکه آمریکا بخواهد بگوید من عضوی از برجام هستم و از مسیر قطعنامه ۲۲۳۱ استفاده کند، به یک طنز شباهت دارد.

سفیر ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: بنابراین آمریکایی‌ها هیچ حرف درست و حسابی و هیچ ادله حقوقی ندارند و مطمئناً از سوی کشورهای ملل متحد و شورای امنیت مردود است.

تخت‌روانچی تاکید کرد: آنچه از سوی «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و برخی دیگر از مقامات آمریکایی مطرح می‌شود، مردود بوده و هیچ جایگاهی در حقوق بین‌الملل ندارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری