{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435475

دولت انگلیس با اصلاح آمارهایی که پیش از این درباره میزان مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌۱۹) در این کشور منتشر کرده بود، ۳۸۱۱مورد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را به آمارهای قبلی خود افزود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، دولت انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد که با اصلاح آمار مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور، 3811 نفر به آمار قربانیان کرونا در انگلیس اضافه شده است.

با احتساب این اصلاح آماری و با توجه به اینکه وزارت بهداشت انگلیس تعداد موارد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور طی 24 ساعت گذشته را 765 نفر اعلام کرده است، تعداد قربانیان ویروس کرونا در انگلیس اکنون به بیش از 26 هزار نفر رسیده است تا این کشور از لحاظ آمار مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا، پس از آمریکا و ایتالیا رتبه سوم جهان را به خود اختصاص دهد.

آماری که وزارت بهداشت انگلیس به‌عنوان آمار رسمی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در این کشور منتشر می‌کند، در واقع آمار مبتلایان فوت‌شده در بیمارستان‌ها است و به همین دلیل آمار واقعی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در انگلیس بسیار بیشتر از رقم اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت این کشور برآورد می‌شود.

هفته گذشته نشریه انگلیسی «فایننشال تایمز» با استناد به آمارهای دفتر ملی آمار انگلیس (ONS) فاش کرد که با احتساب بیمارانی که خارج از بیمارستان‌های این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند، شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از 41 هزار نفر می‌رسد؛ این رقم بیش از 2 برابر آمار رسمی اعلام‌شده از سوی مقامات بخش بهداشت و درمان انگلیس تا روز انتشار گزارش فایننشال تایمز (چهارشنبه 22 آوریل) بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری